štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyZrušenie paragrafu 363 je červenou čiarou, ale Kollár nevylúčil podporu niektorých „očistných“...

Zrušenie paragrafu 363 je červenou čiarou, ale Kollár nevylúčil podporu niektorých „očistných“ bodov

22.9.2021 Zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorý umožňuje generálnemu prokurátorovi zasahovať do prípravného konania, je pre hnutie Sme rodina „červenou čiarou”. Na utorkovom brífingu to zdôraznil predseda hnutia a šéf parlamentu Boris Kollár.
Správny krok v prípade novinárov
Takisto povedal, že hnutie je proti rozdeleniu prokuratúry na generálnu a špeciálnu a zopakoval, že sa nebude zúčastňovať na pracovnej skupine zameranej na obnovenie právneho štátu. „Nevylučujem, že niektoré body z tej komisie, ktoré prídu a budú prospešné pre očistu, sme ochotní podporiť,” povedal Kollár.

Pokiaľ ide o oprávnenia generálneho prokurátora, predseda parlamentu pripomenul zrušenie obvinenia novinárov Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského. „Ten generálny prokurátor je tu na to, aby, keď je niečo nezákonné alebo zlé v rámci prípravného konania, tak môže zasiahnuť buď 363-kou alebo vydaním pokynu,” povedal Kollár s tým, že v prípade novinárov sa jeho zásah ukázal ako správny krok.
Obyčajné podmienky pre kajúcnikov
Kollár doplnil, že keby hnutie pre tieto postoje koaliční partneri vylúčili z koalície, budú to rešpektovať. „Bez problémov si pôjdeme sadnúť do opozície,” vyhlásil. Zároveň skonštatoval, že trest 14 rokov pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je rozhodnutím súdu a on ho nechce komentovať.

„Píše mi ale veľmi veľa ľudí, že niekto za 50-tisíc eur dostal taký trest a máme tu nejakých kajúcnikov, ktorým hrozia 25-ročné tresty a zrazu z nich majú iba obyčajnú podmienku,” povedal Kollár. Dodal, že chápe, že mnoho ľudí v takýchto prípadoch necíti elementárnu spravodlivosť.

Viac k témam: paragraf 363 Trestného poriadku, predseda hnutia Sme rodina
Zdroj: Webnoviny.sk – Zrušenie paragrafu 363 je červenou čiarou, ale Kollár nevylúčil podporu niektorých „očistných“ bodov © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 Úmrtí 12,957 Uzdravení 416,929 Infikovaných 35,141 Last updated: 28. októbra 2021 - 04:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img