pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodSprávySlovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi a nemeckými kolegami rozložili gang prevádzačov

Slovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi a nemeckými kolegami rozložili gang prevádzačov

17.9.2021 Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície rozložili desaťčlennú organizovanú skupinu prevádzačov.

Podľa zistení polície pôsobila minimálne od roku 2018 a jej členmi mali byť nielen Slováci, ale aj cudzí štátni príslušníci pochádzajúci z arabských krajín – Sýrie, Tuniska a Egypta s udelenými pobytmi v Európskej únii.
Výsledok dlhodobej spolupráce
Členov organizovanej skupiny zadržali a obvinili po dlhodobej spolupráci s partnerskými útvarmi Polície Rakúskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Ešte v prvej polovici tohto roka policajti na území Slovenska vykonali viacero procesných úkonov a zadržali aj viacero osôb.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii členov organizovanej skupiny obvinil zo zločinu prevádzačstva spáchaného závažnejším spôsobom.
Šiestich stíhajú väzobne
Ďalšie zadržania vykonali v posledných dňoch po návrate obvinených zo zahraničia na hraničnom priechode Jarovce – Kittse.

Príslušníkom Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii sa doposiaľ podarilo zadokumentovať prevoz minimálne 80 nelegálnych migrantov cez takzvanú „zelenú hranicu“ z územia Slovenskej republiky do Rakúska.

Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania sa členovia organizovanej skupiny obohatili o vyše 1 500 až 2 000 eur za jedného migranta, takže zisk tejto skupiny bol vo výške približne 160-tisíc eur.

Šiesti z obvinených sú stíhaní väzobne, pričom po preukázaní viny hrozí všetkým členom organizovanej skupiny trest odňatia slobody vo výške sedem až 10 rokov.

Viac k témam: migranti, organizovaný zločin, prevádzači, prevádzačstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi a nemeckými kolegami rozložili gang prevádzačov © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img