pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyPápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje...

Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej

16.9.2021 Trnavský samosprávny kraj (TTSK) daroval pápežovi Františkovi keramickú plastiku Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, ktorú ručne vyrobili klientky župného Centra sociálnych služieb v Rohove. Vysvetlil, že ide o symbol hodnôt solidarity, humanity a nádeje.
Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku
Odkaz hlavy cirkvi s aktivitami trnavskej župy v oblasti sociálnej starostlivosti spája práve ochrana slabších či núdznych. Informoval o tom v tlačovej správe odbor komunikácie TTSK.

Trnavský župan Jozef Viskupič (OĽaNO) vníma ako veľkú poctu možnosť privítať Svätého Otca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie)

„Stretnutie s pápežom Františkom vo mne zanechalo hlboký dojem. V mene obyvateľov Trnavského kraja som mu venoval reliéf s obrysom šaštínskej baziliky, ktorý vyrobili klietky nášho Centra sociálnych služieb v Rohove. Dar je okrem pamiatky na návštevu Trnavského kraja predovšetkým symbolom silného sociálneho cítenia s dôrazom na ľudskosť a porozumenie,“ priblížil.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -