pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyPodvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online...

Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup

29.7.2021 Bratislavskí policajti zaznamenali v uplynulých dňoch nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková, za jednu noc ich narátali v doteraz rekordnom počte desať.
Telefonáty v angličtine
Polícia v tejto súvislosti upozorňuje na podozrivé podvodné telefonáty. Tie polícii nahlásili v pondelok 19. júla tri osoby. Telefonujúci hovorili v anglickom jazyku.

V jednom z uvedených prípadov mali spomínať spoločnosť Microsoft, v ďalšom prípade žiadal neznámy páchateľ, aby sa žena prihlásila na svoju e-mailovú adresu a stiahla si súbor, ktorý jej pošle. Vo všetkých troch prípadoch osoby bez ďalšieho konania okamžite ukončili telefonát.
Žena prišla o 155 eur
V ďalšom prípade poškodená osoba predávala sušič vlasov online. Následne ju 19. júla kontaktovala osoba, ktorá o spomínaný tovar prejavila záujem.

Neznámy páchateľ jej poslal link, kde si môže vyzdvihnúť peniaze za sušič. Na stránke poškodená osoba dobrovoľne zadala bankové údaje a z účtu jej „odišlo“ 155 eur. Poškodená kartu ihneď zablokovala a zavolala políciu.

„Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na občanov: nedôverujte neznámym osobám, neposkytujte im osobné údaje a nedovoľte im, aby sa pripojili k vašim mobilným či softvérovým zariadeniam,“ uzavrela Martiniaková.

Viac k témam: podvod, podvodníci, telefonáty, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 08:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -