Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu

0

27.7.2021 V Poprade sa začína s organizáciou už druhej petície za zachovanie pobočky Slovenskej pošty v mestskej časti Veľká. Začiatkom júla odštartovalo prvú Občianske združenie Klub Veličanov. Ďalšiu chce v krátkom čase spustiť mestský poslanec Peter Dujava.

Zatvorenie danej pobočky avizovala Slovenská pošta už skôr, ide o súčasť optimalizácie organizačnej štruktúry a rušenia kamenných pobočiek na Slovensku. Podľa slov jej riaditeľa Martina Ľuptáka má Poprad nadštandardne veľa pôšt. Povinné sú v tomto meste tri, Poprad ich má osem.
Najbližšia pobočka na stanici
Veľká bola v minulosti mestečkom, v roku 1946 sa však zlúčila s Popradom. Pošta tam fungovala už pred viac ako sto rokmi, podľa dostupných informácií v nej bol v roku 1899 zriadený telegraf. Na jej históriu odkazuje aj Dujava.

„Jej zrušením odstavíme celú mestskú časť od poštových služieb. To v praxi znamená, že obyvatelia budú musieť navštevovať najbližšiu pobočku na železničnej stanici. Pre mnohých obyvateľov danej mestskej časti, a hlavne pre dôchodcov, sa takto výrazne zhorší kvalita bývania v danej mestskej časti,“ vysvetlil v pondelok pre médiá Dujava, ktorý je rodákom z Veľkej.
Obyvatelia žiadajú o pomoc 
Informácie o čase zberu podpisov, petičných hárkoch a petičnom výbore plánuje Dunaja poskytnúť v krátkom čase.

„Zároveň sa pokúsim celou váhou svojho poslaneckého mandátu zvrátiť nesprávne rozhodnutie rušenia pobočky pošty v tejto mestskej časti,“ uviedol s tým, že v tejto súvislosti sa na neho obracajú obyvatelia danej mestskej časti.
Presunutá do nových priestorov
O zámere zrušiť dve pobočky v Poprade informoval generálny riaditeľ pošty Martin Ľupták počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade 11. júna. Pôvodne sa hovorilo o rušení pošty pri nemocnici a v mestskej časti Matejovce. Pri druhej spomínanej bol jedným z dôvodov zrušenia aj zlý stav budovy, v ktorej sídli.

V spolupráci s mestom Poprad však našla Slovenská pošta pre túto pobočku alternatívne riešenie. Zo súčasných priestorov ju presťahuje do nových, ktoré sa nachádzajú v miestnej spoločnosti. Ľupták ešte v júni avizoval, že ak nebude zrušená pošta v Matejovciach, namiesto nej sa zruší pošta v mestskej časti Veľká.

Viac k témam: petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu © SITA Všetky práva vyhradené.