utorok, 3 augusta, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyNávrh Smeru týkajúci sa referenda dostal stopku, nie je v súlade s...

Návrh Smeru týkajúci sa referenda dostal stopku, nie je v súlade s rokovacím poriadkom

23.7.2021 Návrh poslancov za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorý sa týka úpravy referenda v Ústave SR, nie je v súlade s rokovacím poriadkom Národnej rady SR (NR SR). Uzniesol sa na tom Ústavnoprávny výbor NR SR na svojom štvrtkovom rokovaní.

Agentúre SITA to potvrdil člen výboru Ondrej Dostál (SaS). O zaujatie stanoviska požiadal šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Stanovisko Ústavnoprávneho výboru NR SR je odporúčaním pre predsedu zákonodarného zboru.
Článok 93 chcú doplniť o nový odsek
Opoziční poslanci v novele ústavy navrhujú, aby sa článok 93 doplnil o nový odsek v znení, že referendom možno skrátiť volebné obdobie NR SR.

„Ak je platným výsledkom referenda skrátenie volebného obdobia NR SR, volebné obdobie NR SR končí dňom uverejnenia návrhu prijatého v referende v Zbierke zákonov SR. Predseda NR SR vyhlási voľby do NR SR do siedmich dní od uverejnenia návrhu prijatého v referende v Zbierke zákonov SR,” uvádza sa ďalej v návrhu.
Návrh môže byť predložený koncom roka
Dostál ešte začiatkom júla upozornil, že parlament na júnovej schôdzi rokoval o návrhu Tomáša Tarabu (nezaradený) o zmene ústavy, ktorou sa mala v ústave zakotviť možnosť konania referenda o predčasných voľbách.

Pretože sa o jeho návrhu hlasovalo 29. júna, najbližšie bude môcť byť podľa rokovacieho poriadku podobný návrh do NR SR predložený až 29. decembra.

Viac k témam: referendum, referendum o predčasných voľbách, Ústava SR, Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Návrh Smeru týkajúci sa referenda dostal stopku, nie je v súlade s rokovacím poriadkom © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -