piatok, 6 augusta, 2021
14.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyDelostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí...

Delostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí bezpečnosť krajiny (video+foto)

23.7.2021 Príslušníci Pozemných síl OS SR si vo štvrtok v Martine prevzali prvých osem samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Určené sú pre samohybný delostrelecký oddiel Michalovce, v rámci ktorého zvýšia spôsobilosti nepriamej palebnej podpory manévrových jednotiek Pozemných síl OS SR.
Obstarať chcú 25 húfnic
Nové samohybné kanónové húfnice budú súčasťou integrovaného delostreleckého palebného systému OS SR, použiteľné v širokom spektre operácií v prospech mechanizovaných a motorizovaných práporov so schopnosťou nasadenia na vlastnom území, ako aj v rámci operácií NATO a Európskej únie (EÚ).

Cieľom projektu je obstaranie celkovo 25 húfnic Zuzana 2 spolu s príslušenstvom, trenažérom, sadami náhradných dielov, ako aj obstaranie munície s komponentami. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Delostrelci si prevzali samohybné húfnice Zuzana 2 (fotografie)

Ďalšie plus v stabilizácii stavu techniky
„Moderná a spoľahlivá technika je nevyhnutným predpokladom kvalitného plnenia úloh našich ozbrojených síl, na ktorých závisí zabezpečenie obrany a bezpečnosti našej krajiny a v rámci prípadného nasadenia v zahraničí tiež kolektívna bezpečnosť širšieho spoločenstva spojencov. Dokončenie projektu dodania nových samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby je preto ďalším plusom v stabilizácii stavu techniky Ozbrojených síl SR a bezpečnosti ako takej,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Doplnil, že vedenie rezortu si vzhľadom na stav techniky Ozbrojených síl SR uvedomuje potrebu jej modernizácie, pričom na viacerých procesoch intenzívne pracuje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: delostrelci, húfnice Zuzana 2, NATO, slovenskí vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Delostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí bezpečnosť krajiny (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -