Bratislavská Petržalka odpustí poplatok za sobáš párom, musia sa však vziať v exteriéri

0


11.7.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavská Petržalka odpustí poplatok 166 eur snúbencom, ktorí sa rozhodnú zosobášiť v exteriéri. Rozhodli o tom miestni poslanci na poslednom zastupiteľstve.

„Poslanci od júla až do konca krízovej situácie spojenej s pretrvávajúcou pandémiou schválili odpustenie poplatku snúbencom, ktorí sa rozhodnú pre sobáš mimo obradných siení,” uviedla mestská časť. Jedinou podmienkou je, aby aspoň jeden zo snúbencov mal trvalý pobyt v Petržalke.

“V neľahkej situácii, keď sa stále menia pravidlá a povolené počty ľudí na sobášoch, sme Petržalčanom chceli vyjsť v ústrety a finančne zdostupniť bezpečnejší sobáš v exteriéri, kde navyše nemusia v horúcich dňoch používať rúška,” priblížila petržalská poslankyňa Ľudmila Farkašovská, ktorá návrh na rokovanie zastupiteľstva predložila.

Ostatné poplatky spojené so svadbami v Petržalke zostávajú v platnosti a v prípade záujmu sú k dispozícii aj vynovené sobášne siene na miestnom úrade a v Cik Cak Centre.

Viac k témam: Bratislava-Petržalka, poplatok za sobáš
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavská Petržalka odpustí poplatok za sobáš párom, musia sa však vziať v exteriéri © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu