piatok, 23 apríla, 2021
3.4 C
Bratislava
Úvod Správy Doprava Brexit v praxi: České pobočky M & S majú prázdne regále

Brexit v praxi: České pobočky M & S majú prázdne regále

Britský reťazec Marks & Spencer zápasí v dôsledku brexitu s problémami pri zásobovaní svojich českých pobočiek. Namiesto potravín našli zákazníci po víkende prázdne regály a cedule s ospravedlnením. V predajniach chýbajú najmä čerstvé potraviny.

“Je nám ľúto, že niektoré z vašich obľúbených potravín nie sú dostupné. Táto situácia nastala v dôsledku novej UK/EÚ dovoznej legislatívy. Usilovne pracujeme na tom, aby sa chýbajúce produkty čoskoro vrátili do ponuky,” upozorňuje zákazníkov českých pobočiek ceduľa prekrývajúca prázdne miesta v regáloch, uviedol server iDNES.cz.

Na možné problémy s dodávkami tovaru upozornil reťazec vo výročnej správe publikovanej v závere minulého týždňa. V nej označil za zraniteľné v dôsledku brexitu svoje predajne v Írsku, Českej republike a vo Francúzsku. Podrobnosti neuviedol, oneskorenie dodávok v dôsledku zvýšenej byrokracie však ohrozuje najmä sortiment čerstvých potravín. Tie tak zákazníci od tohto týždňa hľadajú v českých pobočkách márne.

“Nič tu nie je,” smutne skonštatoval v pondelok jeden zo zákazníkov v pobočke M&S v pražskej štvrti Chodov. Hlavou krútili aj ďalší, ktorí márne hľadali britské špeciality a pýtali sa na ne zamestnancov predajne.
      Podľa zamestnancov dopravcovia uviazli v dôsledku brexitu na hraniciach a napríklad za minulý týždeň prišiel iba jeden kamión. Preto teraz v obchodoch chýbajú hotové jedlá, niektoré jogurty či mäso. Ich miesta obsadili tabule s ospravedlnením, inde zasa tieto potraviny vystriedali české zemiaky či vajíčka. Na ponuku trvanlivých potravín, ako sú marmelády, cukrovinky či alkohol však obmedzenia zatiaľ vplyv nemali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 Úmrtí 11,357 Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 23. apríla 2021 - 06:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -