štvrtok, 4 marca, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Drahý odkaz na Facebooku. Rakúšan, ktorý sa vyhrážal Kurzovi zaplatí 1000 eur

Drahý odkaz na Facebooku. Rakúšan, ktorý sa vyhrážal Kurzovi zaplatí 1000 eur

Rakúšan, ktorý sa kancelárovi Sebastianovi Kurzovi na sociálnej sieti Facebook vyhrážal smrťou, pretože nesúhlasil s protipandemickými opatreniami vlády, dostal finančnú pokutu 1000 eur. Udelil mu ju v pondelok krajinský súd v meste Linz, informoval denník Kurier.

Ak 45-ročný muž pokutu zaplatí do polovice apríla, zostane jeho trestný register čistý. Svoj skutok oľutoval a svoj hnev zdôvodnil tým, že nesúhlasil s obmedzeniami proti šíreniu nového koronavírusu, ktoré zaviedla vláda.

Prokuratúra ho obvinila z vyzývania na spáchanie trestných činov a z porušenia zákona o médiách, za čo by mu hrozili dva roky väzenia.

Muž si na svoju profilovú fotografiu na Facebooku dopísal heslo “Zabite Kurza”. Pod príspevkom svojho známeho uviedol, že kancelára by mali “zabiť” a pripojil k nemu aj osem symbolov noža a meča.

Svoje konanie na súde zdôvodnil finančnými problémami, skráteným pracovným úväzkom i tým, že sa nemohol pravidelne stretávať s priateľmi. Koronavírusové opatrenia považoval navyše za prehnané.

Ako však priznal, svoju kritiku mal vyjadriť vecnejším spôsobom. Nad tým, čo zverejnil na sociálnej sieti, sa vôbec nezamyslel, v opačnom prípade by určite zareagoval inak. Svoj účet na Facebooku už medzitým zrušil.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 Úmrtí 7,489 Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 03:56 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky