utorok, 4 augusta, 2020
15.8 C
Bratislava
Úvod Správy SocialHub Letíte na dovolenku? TOTO by ste mali vedieť, ide aj o vaše nohy!

Letíte na dovolenku? TOTO by ste mali vedieť, ide aj o vaše nohy!

Aj vaše nohy zvyknú zväčšiť svoj objem počas dlhého cestovania? Niekedy dokonca až tak, že ak ich máte bosé, je problém si topánky obuť späť?

Netýka sa to len vás, s podobným problémom sa stretáva mnoho Slovákov. Limitovaný pohyb počas cestovania vyvoláva nepohodlie až napätie, čo je spôsobené zlým prúdením krvi a jej hromadením v oblasti členkov a lýtok.

Let je najväčšou záťažou

Spomedzi ostatných dopravných prostriedkov predstavuje let najväčšiu záťaž na organizmus. K zhoršenému komfortu totiž prispievajú aj ďalšie faktory, ako napríklad znížená vlhkosť vzduchu v lietadle.

Tá vzniká asi po 30 minútach letu, z priemerných 60–70 % na čerstvom vzduchu klesá zhruba na tretinu. To vedie k dehydratácii organizmu a k zníženiu viskozity krvi v organizme.

Dehydratáciu spôsobuje aj príjem nevhodných tekutín s obsahom kofeínu (káva, čaj) ako aj nadmerná konzumácia alkoholických nápojov.

Hypoxia je ďalším nepriaznivým faktorom. Ide o menšie až nedostatočné množstvo kyslíka pre telesný metabolizmus, než na aký je organizmus bežne zvyknutý.

Hypoxia je prítomná vo všetkých lietadlách bez výnimky a spôsobuje ju pokles atmosferického tlaku vzduchu, tým aj parciálneho tlaku kyslíka v kabíne lietadla v závislosti od aktuálnej výšky letu.

Ako si pomôcť?

Dostatok cielenej výživy však môže vaše nohy pripraviť do skvelej formy, aby cestu hoci aj lietadlom zvládli komfortnejšie. Výživu im však treba dopriať ideálne už mesiac pred cestou.

Prvá voľba Slovákov

Výživové doplnky Mobivenal micro simple a Mobivenal micro sú vyhľadávané Slovákmi, ktorí dbajú na dostatočnú a cielenú výživu svojich nôh. Ich kondícia sa môže zhoršovať nielen s pribúdajúcim vekom, ale aj vplyvom dlhého státia, sedenia alebo častého či dlhodobého cestovania.

A cesta na letnú dovolenku nie je žiadnou výnimkou.

Aktuálnou jednotkou na trhu výživových doplnkov s obsahom účinných látok diosmín a hesperidín sú prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského).

Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže pôsobia protizápalovo. Escín má schopnosť redukovať zápal a opuch1 .

Výživový doplnok MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Viac informácií o výživových doplnkoch Mobivenal nájdete na stránke www.mobivenal.sk, alebo na Facebook stránke Mobivenal.

1 Zdroj: Ramelet a kol., Clin. Hemorheol. Microcirc.33, 2005

Táto správa je PR článkom.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Výbuchy v Bejrúte: Najmenej 50 mŕtvych a asi tritisíc zranených. Národná katastrofa, vyhlásil starosta

Najmenej 50 mŕtvych a približne 2750 zranených si vyžiadali dva mohutné výbuchy, ktoré otriasli v utorok libanonskou metropolou Bejrút, vyplýva z aktualizovaných...

ÚVZ odporúča zvážiť cestovanie do zahraničia i rodinné oslavy. A dodržiavať zásadu ROR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia, ako aj dodržiavanie preventívnych opatrení. Skonštatoval, že postupné uvoľňovanie opatrení a...

Bruncková: Proces výstavby nájomného bývania sa má zjednodušiť

Proces výstavby nájomného bývania z úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a dotácií z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR sa...

PRIESKUM: Na home office nabehlo 91 % firiem regiónu strednej a východnej Európy

Počas pandémie nového koronavírusu nabehlo na systém práce na diaľku zhruba 91 % nájomcov – firiem v regióne strednej a východnej Európy (CEE) vrátane...

Holý: Polícia začala riešiť Národný futbalový štadión

Polícia začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zneužitia právomoci verejného činiteľa v súvislosti s...

Ralph Lauren sa v 1. kvartáli prepadol do straty

Americký módny dom Ralph Lauren sa v uplynulom kvartáli prepadol do straty. Jeho tržby klesli viac ako analytici očakávali. Dôvodom boli blokády...

Bratislava: V DSS v mestských častiach platia naďalej prísne opatrenia

V domovoch sociálnych služieb (DSS) v bratislavských mestských častiach platia naďalej prísne hygienicko-epidemiologické opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Návštevy zatiaľ zakázané nie sú, zamestnanci...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,368 +14 Dnes Úmrtí 29 Uzdravení 1,771 Infikovaných 568 Last updated: 4. augusta 2020 - 22:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky