Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

  1

  30.6.2022 Ruský prezident Vladimir Putin by nepodnikol inváziu na Ukrajinu, ak by bol ženou, vyhlásil britský premiér Boris Johnson. Predseda britskej vlády uviedol, že „šialená, chlapská“ invázia je „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.

  Johnson sa takto vyjadril pred samitom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), na ktorom budú spojenci diskutovať o reakcii na budúce hrozby. Informuje o tom portál bbc.com.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Očakáva sa, že britský premiér na samite vyzve ostatných členov aliancie, aby zvýšili výdavky na obranu. Obranné výdavky Spojeného kráľovstva by v tomto roku podľa prognózy britskej vlády mali byť na úrovni 2,3 percenta hrubého domáceho produktu (HDP).

  Viaceré iné krajiny, ktoré sú členskými štátmi Severoatlantickej aliancie, pritom nespĺňajú plán NATO, aby výdavky na obranu boli na úrovni dvoch percent HDP.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: Webnoviny.sk – Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.

  1 komentár

  1. nerobim si ziadne iluzie z Ruska ale podla toho co potvrdzuju aj zapadni “experti” je Rusko schopne do 2O minut vypnut cele slavne NATO…tzv. aliancia nema ziadne zbrane, ktore by tomuto zabranili, takze varte si polievocku z vody a balamutte seba aj ludi, ti prostejsi vam to uveria…Kindzal, Avangard, Poseidon atd. tieo zbrane ma Rusko a nie vy a kazdy realne uvazujuci clovek vie co to znamena…

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu