Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj

  0

  30.6.2022 Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg vyhlásil, že vojenská aliancia čelí v súvislosti s vojnou na Ukrajine svojej „najväčšej výzve“ od druhej svetovej vojny. Na začiatku samitu NATO v Madride Stoltenberg v stredu konštatoval, že spojenci sa stretávajú „uprostred najvážnejšej bezpečnostnej krízy, akej sme doteraz čelili“.

  „Bude to historický a prelomový samit,“ povedal novinárom. Aliancia podľa jej šéfa nasadí do budúceho roka vo východnej Európe viac bojových formácií a vybavenia.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Samit sa začína prelomovou dohodou Turecka s Fínskom a Švédskom, ktorá dvojici severských krajín umožní začať proces vstupu do Severoatlantickej aliancie.

  Očakáva sa, že lídrom 30 krajín zúčastňujúcich sa na samite NATO sa v stredu prostredníctvom videospojenia prihovorí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: Webnoviny.sk – Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu