Ministerstvo obrany: Slovenskí vojaci budú plniť úlohy v zahraničí aj počas sviatkov, od ministra dostali symbolický darček

    0
    Ministerstvo obrany SR (Autor: mod.gov.sk)

    Prostredníctvom videokonferencie im prezident SR A. Kiska zaželal šťastné a najmä pokojné vianočné sviatky. Taktiež sa zaujímal o aktuálnu bezpečnostnú situáciu v krajinách, v ktorých vojaci pôsobia a tiež o to, ako budú tráviť čas mimo služby. Šéf rezortu obrany Peter Gajdoš dal vojakom vianočný darček v podobe možnosti dlhšieho telefonovania. „Verím, že vojaci tento darček využijú na to, aby boli aspoň počas sviatkov v intenzívnejšom kontakte so svojimi najbližšími,“ povedal.
     
    V operáciách medzinárodného krízového manažmentu aktuálne pôsobí 272 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Časť z nich pôjde na sviatky domov. Avšak tak, aby boli všetky úlohy slovenských kontingentov plne zabezpečené.

     

    - Reklama -