Mladí hendikepovaní ľudia spoznajú 25. a 26. augusta 2018 najkrutejšie miesta II. svetovej vojny – Múzeum bývalého nacistického nemeckého vyhladzovacieho tábora Auschwitz – Birkenau (dnešný Osvienčim v Poľsku) a budú konfrontovaní so skutočnosťou, že rovnakí ľudia ako oni išli spolu s deťmi, starými ľuďmi rovno z “dobytčákov” do plynových komôr.
Spoznajú historické fakty a reálie, ktorých sa budú môcť fyzicky dotknúť. Výnimočný projekt zaujal nie len komunitu postihnutých ľudí, ale aj ďalšie autority Slovenska. Oficiálnu záštitu nad projektom prevzal minister školstva Peter Plavčan, Poľský inštitút v Bratislave a Generálny konzul SR v Krakove Ivan Škorupa. Spoluorganizátorom projektu je Národný ústav celoživotného vzdelávania.



