sobota, 23 januára, 2021
5.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Monitor Za symbol čoho považuje 17. november šéf parlamentu? Čítajte perly Pellegriniho

Za symbol čoho považuje 17. november šéf parlamentu? Čítajte perly Pellegriniho

Predseda parlamentu Peter Pellegrini za účasti členov vlády, poslancov, študentov vysokých škôl, mladých ľudí a priamych účastníkov revolučných dní otvoril výstavu, ktorú tvoria originálne transparenty pripomínajúce revolučné dni z roku 1989.

Vo svojom príhovore vzdal vďaku a hold všetkým tým, ktorí našli odvahu, vyšli do ulíc a vďaka ktorým máme na Slovensku slobodné a demokratické voľby. „17. november považujem za symbol moderných dejín Slovenska. Naša krajina je nielen slobodná a demokratická, ale aj úspešná, hrdá a rešpektovaná. Práve dnes, aj na základe dramatických udalostí, ktorých sme svedkami za uplynulé dni, si treba pripomenúť, aké dôležité sú hodnoty slobody a demokracie,“ zdôraznil Pellegrini.

Výstavu otvoril predseda parlamentu Peter Pellegrini. (Zdroj: nrsr.sk)

Na novembrové udalosti spomínali aj priami účastníci demonštrácií a podelili sa o autentické dojmy z tohto obdobia. Zaujímavosťou výstavy je, že predstavuje originálne transparenty, ktoré držali ľudia počas demonštrácií konajúcich sa v novembri 1989. Transparenty zozbierala Mária Vaškovičová, organizátorka Krištáľového krídla a autorka myšlienky tejto výstavy, čím zachránila tieto dôkazy histórie pred vyhodením do koša.

Na otvorení výstavy sa zúčastnili aj priami účastníci novembrových demonštrácií. (Zdroj: nrsr.sk)

„Študenti boli a sú neprehliadnuteľnou hybnou silou našej spoločnosti. Heslo ,študenti sú naša budúcnosť‘ nie je len prázdnou frázou,“ uviedla na záver Jana Šmelková, predsedníčka Študentskej rady vysokých škôl. Výstava je prístupná pre všetkých návštevníkov do 25. novembra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 23. januára 2021 - 14:41 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky