štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaMonitorBugár si vládu so Smerom nevie predstaviť

Bugár si vládu so Smerom nevie predstaviť

Most-Híd si bude podľa jeho predsedu klásť aj podmienky, ktoré súvisia so zlepšením situácie živnostníkov. „Keď Smer-SD pre živnostníkov zaviedol nepriaznivé podmienky, bol by ochotný ich zmeniť? Most-Híd má svoj programový dokument Občiansku víziu. Bol by Smer ochotný akceptovať z tejto vízie tie najpodstatnejšie časti? Preto hovorím, že vláda by mala vzniknúť z programovo blízkych strán a to sú pre nás Sieť a KDH, nie Smer,“ zdôraznil Bugár.
Podľa prieskumov by však tieto tri subjekty potrebovali na zostavenie vlády ešte niekoho štvrtého. „Momentálne to tak vyzerá. Predpokladal však v roku 2010 niekto, že to dopadne, ako dopadlo? Každý čakal, že bude pokračovať vo vláde Smer. Stále máme viac ako polroka. Záleží len na nás a najmä na predstaviteľoch troch strán – Most-Híd, Sieť a KDH, či vieme vyslať signál a presvedčiť ľudí, že ponúkame riešenie,“ povedal Bugár s tým, že ak to dokážu, možno pritiahnu voliť ľudí, ktorí by inak voliť nešli.

Bugár však stále tvrdí, že Igor Matovič a jeho strana môžu byť prekážkou vytvorenia pravicovej alternatívy, pretože ho poznajú. „Pozrite, aké metódy používa. Nahrávanie do slušnej politiky nepatrí. Nehovoriac o tom, že koľko členov má v poslaneckom klube, toľko majú názorov. Vie takto fungovať vláda? Však v roku 2010 zložili štyria poslanci vládu. Matovič predsa tesne po zložení vlády Ivety Radičovej povedal, že dostal ponuku 20 miliónov eur, ak túto vládu rozbije. Rok na to padla vláda. Nehovorím, že kvôli tomu, ale nič sa nedeje len tak,“ vyhlásil Bugár, ktorý zároveň upozornil, že Matovič dnes napríklad hovorí, že nedopustí, aby sa zrušilo ani jediné opatrenie z Ficových sociálnych balíčkov. „My naopak hovoríme o nutnosti opravy viacerých nesystémových a neadresných opatrení v týchto balíčkoch,“ dodal.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -