Štátne divadlo Košice ponúka divákom účasť na otvorených skúškach, vstupné je symbolické

  0

  16.1.2022 Štátne divadlo Košice (ŠDKE) v januári ponúka divákom príležitosť byť pri otvorených skúškach za symbolické vstupné jedno euro. Prvou bude už v stredu 19. januára o 17:00 otvorená skúška novej baletnej inscenácie Orbis pictus. Informoval o tom Svjatoslav Dohovič zo ŠDKE.

  „,“ hovorí generálny riaditeľ divadla a jeden z dvojice autorov novej baletnej inscenácie Ondrej Šoth.

  Nová baletná inscenácia je opäť multižánrovým projektom, ktorý spája tanec, hudbu Giuseppe Verdiho a hovorené slovo jedného z najväčších talianskych spisovateľov svojej generácie Alessandra Manzoniho. Spolu s Ondrejom Šothom sa na nej ako choreograf podieľa aj riaditeľ baletu Andrej Petrovič.

  „,“ približuje Šoth.

  Počas otvorenej skúšky diváci nielen uvidia ako prebieha, ale v sprievodnom slove dostanú od tvorcov aj informácie zo zákulisia príprav nového titulu. Po balete ponúkne v januári divákom otvorenú skúšku aj opera. Vo štvrtok 27. januára o 17:00 budú môcť nahliadnuť za oponu príprav nového naštudovania TOSCY, jednej z najslávnejších opier Giacoma Pucciniho.

  Viac k témam: Balet, Opera
  Zdroj: Webnoviny.sk – Štátne divadlo Košice ponúka divákom účasť na otvorených skúškach, vstupné je symbolické © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -