Nemecký klub RB Lipsko hlási ďalších ľudí nakazených koronavírusom, v karanténe má deväť svojich členov

  0

  29.11.2021 Nemecký futbalový klub RB Lipsko hlási ďalší poltucet osôb s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

  Po návrate domov zo stredajšieho súboja Ligy majstrov v belgických Bruggách koronavírus potvrdili aj u obrancu Williho Orbana, útočníkov Yussufa Poulsena, Huga Novou, trénera brankárov Frederika Gösslinga.
  Otestovali až 61 ľudí
  Diagnostikovali ho aj u obrancu Mohameda Simakana a ďalšieho člena realizačného tímu, táto dvojica však počas týždňa necestovala do Belgicka.

  Už skôr COVID-19 odhalili u trénera Jesseho Marcha, gólmana Pétera Gulácsiho a nešpecifikovaného člena realizačného tímu, toto trio nemohlo cestovať do Brúgg. Všetky nakazené osoby sa nachádzajú v karanténe.

  Klub zo Saska otestoval vo štvrtok až 61 svojich členov, po vzniku ohniska nákazy je denne v kontakte s príslušnými úradmi. Vedenie RB Lipsko doplnilo, že v testovaní bude pokračovať podľa plánu.

  Klub už skôr informoval, že všetci jeho členovia sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo toto ochorenie prekonali.
  Tribúny sú bez divákov
  Práve nemecký spolkový štát Sasko je v krajine jeden z najhorších v počte nakazených osôb a proces očkovania proti koronavírusu tam postupuje najpomalšie z celého Nemecka.

  Úrady na to zareagovali zákazom účasti fanúšikov na tribúnach. Lipsko už v nedeľu čaká domáci bundesligový duel proti Leverkusenu.

  Viac k témam: Bundesliga, COVID-19, I. bundesliga, Koronavírus
  Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký klub RB Lipsko hlási ďalších ľudí nakazených koronavírusom, v karanténe má deväť svojich členov © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu