O post generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa uchádza sedem kandidátov

  0

  29.11.2021 O pozíciu generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie (SF) prejavili záujem siedmi kandidáti. Informovalo o tom Ministerstvo kultúry SR (MK SR) na svojom webe. Všetci prihlásení boli pozvaní na neverejné vypočutie.

  Druhá časť druhého kola sa uskutoční v utorok 30. novembra v sídle ministerstva.
  Ďalej pôjdu maximálne piati
  Po skončení neverejného vypočutia členovia poradného orgánu vyberú hlasovaním maximálne piatich a minimálne troch najkvalifikovanejších uchádzačov. Tí postúpia do tretieho kola a budú verejne vypočutí.

  Tretie kolo je naplánované na stredu 15. decembra. Počas neho kandidáti predstavia svoje projekty rozvoja a riadenia SF a zároveň odpovedia na otázky verejnosti a členov poradného orgánu.

  „Na základe posúdenia životopisov, projektov, motivačných listov a hĺbkových pohovorov poradný orgán pozval do druhej časti druhého kola všetkých prihlásených,“ uviedlo ministerstvo.

  Dodalo, že v rámci neho uchádzačov oboznámia so zisteniami, ktoré vyplynuli z hĺbkových pohovorov.
  Zverejnia životopisy aj projekty
  Zároveň sa členovia poradného orgánu môžu kandidátov pýtať na ich predchádzajúce skúsenosti či na prípadné pochybnosti, ktoré vzišli z previerky.

  Ministerstvo najneskôr päť kalendárnych dní pred konaním tretieho kola zverejní mená členov poradného orgánu, životopisy uchádzačov pozvaných do tretieho kola spolu s ich projektmi rozvoja a riadenia SF.

  Proces verejného vypočutia na miesto generálneho riaditeľa SF vyhlásil rezort kultúry 13. septembra s tým, že záujemcovia sa mohli hlásiť do 15. októbra.
  Očakávajú aj rozvoj filharmónie
  MK SR od nového vedenia očakáva nielen udržateľný model financovania organizácie, tvorbu rozpočtu založenú na merateľných ukazovateľoch, pravidelnom plánovaní a vyhodnocovaní činností, ale aj rozvoj SF a poznanie jej značky v spoločnosti.

  Do výsledku procesu verejného vypočutia, respektíve do konca decembra 2021, vedie SF dočasne Marián Lapšanský. Úspešný kandidát by mal do čela filharmónie nastúpiť v januári 2022.

  Slovenská filharmónia
  je kultúrnou a umeleckou inštitúciou s celoslovenskou a medzinárodnou pôsobnosťou v oblasti hudobného umenia.

  Každoročne na prelome septembra a októbra usporadúva medzinárodný hudobný festival Bratislavské hudobné slávnosti a organizuje či spoluorganizuje aj ďalšie významné festivaly, súťaže, koncerty hosťujúcich telies, súborov a sólistov.

  V oblasti hudobnej kultúry vykonáva sprostredkovateľskú, vydavateľskú a propagačnú činnosť. Zároveň vyhotovuje aj zvukové a audiovizuálne záznamy umeleckých výkonov členov svojich telies a hosťujúcich umelcov.

  Viac k témam: Generálny riaditeľ, Výberové konanie
  Zdroj: Webnoviny.sk – O post generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie sa uchádza sedem kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu