Rusko pozastavuje činnosť misie pri NATO, krok je odpoveďou na akciu Severoatlantickej aliancie

0

19.10.2021 Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok oznámil, že jeho krajina pozastavuje činnosť misie pri NATO. Lavrov uviedol, že tento krok je odpoveďou na to, že Severoatlantická aliancia minulý týždeň vypovedala ôsmich členov ruskej misie pri NATO.

Šéf ruskej diplomacie zároveň povedal, že styčný a informačný úrad NATO v Moskve sa uzavrie. Podľa Severoatlantickej aliancie vypovedaní ruskí diplomati tajne pracovali ako spravodajskí dôstojníci.

„V dôsledku zámerných krokov NATO fakticky nemáme podmienky pre elementárnu diplomatickú prácu a v reakcii na akcie NATO pozastavujeme činnosť našej stálej misie pri NATO,“ vyjadril sa Lavrov. Ruský minister zahraničia dodal, že kontakty medzi alianciou a Moskvou sa môžu realizovať prostredníctvom ruského veľvyslanectva v Belgicku.

Severoatlantická aliancia pozastavila reálnu spoluprácu s Ruskom v roku 2014 po tom, ako Moskva anektovala ukrajinský polostrov Krym. Aliancia však ponechala otvorené kanály pre stretnutia na vysokej úrovni, avšak Rada NATO – Rusko sa odvtedy schádzala iba sporadicky.

Viac k témam: Konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pozastavuje činnosť misie pri NATO, krok je odpoveďou na akciu Severoatlantickej aliancie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu