Obete útoku v nórskom Kongsbergu nezabil luk a šípy, podľa polície ich útočník pobodal

0

20.10.2021 Obete stredajšieho útoku v nórskom Kongsbergu útočník nezabil lukom a šípmi. Polícia v pondelok objasnila, že hoci muž použil luk a šípy na útok, pred zabitiami sa ich zbavil. Päť ľudí zomrelo v dôsledku bodných zbraní. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.
Ďalších ľudí útočník vážne zranil
Polícia podľa svojho vyhlásenia zhabala „bodné zbrane, ktoré možno spojiť s činmi“. Odmietla však poskytnúť bližšie informácie „pre dobro svedkov a obetí“, ktoré ešte nevypočula. Minulý týždeň polícia informovala, že zadržali tri zbrane vrátane luku a šípov.

Stredajší útok si okrem piatich mŕtvych vyžiadal aj najmenej troch vážne zranených, medzi nimi je aj policajt, ktorý bol v čase incidentu mimo služby.
Motívom môže byť choroba
Páchateľa Espena Andersena Braathena, 37-ročného dánskeho občana, krátko po jeho vyčíňaní zatkli a on sa k zabitiu priznal. Úrady ho držia na štyri týždne vo väzbe, z toho dva musí stráviť v izolácii, a má zákaz komunikácie.

Braathena identifikovali ako konvertitu na islam, ktorého evidovali pre prejavy radikalizácie. Polícia v pondelok pripomenula, že za motívom jeho konania je najpravdepodobnejšie choroba. Minulý týždeň informovala, že ho prijali do zdravotného ústavu, kde sa podrobí „úplnému súdnemu pozorovaniu“, aby sa zistilo, či bol v čase útoku príčetný.

Viac k témam: luk a šípy, Teroristický útok, Útok, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Obete útoku v nórskom Kongsbergu nezabil luk a šípy, podľa polície ich útočník pobodal © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu