Ako oklamať testy na koronavírus? Ruský plavec sa žartom na olympiáde v Tokiu postaral o škandál

  1

  27.7.2021 Ruský plavec Kirill Prigoda sa na olympijských hrách v Tokiu nemiestnym žartom postaral o škandál. Prostredníctvom sociálnej siete Instagram zverejnil video, v ktorom ukázal, ako možno oklamať testy na prítomnosť ochorenia COVID-19. Upozornil na to poľský web sport.pl.
  Do nosa si nastriekal dezinfekčný sprej
  OH v japonskej metropole sa konajú v čase pandémie koronavírusu za prísnych bezpečnostných podmienok, najmä preto, že v “krajine vychádzajúceho slnka” sa každým dňom zvyšuje počet nakazených.
  Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
  Rus si na videu nastriekal do nosa dezinfekčný sprej, vďaka ktorému by mal mať následný test negatívny výsledok. Príspevok zanedlho odstránil, ale to nezabránilo tomu, aby sa postaral o nechcenú publicitu.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 26. júl (fotografie)

  Hlúpy žart
  “Bol to hlúpy žart. Nebolo to vôbec vtipné, čo som si uvedomil príliš neskoro,“ ospravedlnil sa 25-ročný rodák z Petrohradu a dodal, že on sám dodržiava všetky bezpečnostné normy a nemal v úmysle podporovať podvádzanie pri testovaní.

  Ruskí predstavitelia už medzičasom športovca napomenuli, organizátori sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrili. Prigoda sa dosiaľ v Tokiu predstavil v semifinále na 100 m prsia, v akcii ešte bude na prsiarskej dvojstovke.

  Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, plávanie – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
  Zdroj: Webnoviny.sk – Ako oklamať testy na koronavírus? Ruský plavec sa žartom na olympiáde v Tokiu postaral o škandál © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -

  1 komentár

  1. to vôbec nie je hlúpy žart, to je fakt a nie oklamanie testov
   je to prevencia – COVID na slizniciach zničíte bez problémov nosným sprejom alebo ústnou vodou- stačí obyčajná slaná Vincentka alebo do úst voda za pár centov

  Comments are closed.