štvrtok, 16 septembra, 2021
19.4 C
Bratislava
ÚvodArénaSme rodina navrhlo zmenu ústavy, ktorá by umožnila referendum o predčasných voľbách....

Sme rodina navrhlo zmenu ústavy, ktorá by umožnila referendum o predčasných voľbách. Heger vidí dôležitejšie témy na stole

Hnutie Sme rodina navrhlo koaličným partnerom zmenu ústavy, ktorá by umožňovala vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Národnej rady SR (NR SR). Pred dnešným rokovaním vlády to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Druhá najsilnejšia koaličná strana pritom presadzuje takzvaný litovský model. Ten by referendum o predčasných voľbách umožňoval, zároveň by však vylúčil možnosť konania referenda krátko pred voľbami do NR SR a krátko po nich. „Tam to majú, myslím, tak, že to referendum môže byť v druhom a treťom roku vládnutia. Nám by takáto predstava vyhovovala a považovali by sme ju za dobrú,“ povedal Krajniak. Dodal, že v rámci koalície zatiaľ v otázke takejto zmeny ústavy dohoda nenastala.

„Počul som o tom a môžeme o tom diskutovať, ale myslím si, že aktuálne máme na stole dôležitejšie témy, než je táto téma,“ reagoval pred rokovaním vlády premiér Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že o referende sa najbližších šesť mesiacov rozprávať nebudú.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 399,978 Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,556 Infikovaných 4,856 Last updated: 16. septembra 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -