Mesík: Británia vážne skrížila plány farmakobiznisu

8
Juraj Mesík, analytik globálnych trendov a rizík (Foto: facebook J.Mesíka)

“Na aktuálnom vývoji nie sú zaujímavé rôzne sprísňovačky, ktoré robia kde-kade po Európe. Toho sme tu za uplynulý rok a pol už zažili kvantá. Skutočne zaujímavé je veľké uvoľnenie opatrení, pre ktoré sa rozhodla vláda Veľkej Británie,” hovorí analytik globálnych rizík Mesík.

Registrujete, že štáty vo svete opäť sprísňujú opatrenia kvôli tretej vlne pandémie? Ako hodnotíte tento aktuálny stav boja proti koronavírusu?

Nerád hovorím o “boji proti vírusu”, zvlášť, keď ho iba predstierame. Myslím, že v skutočnosti vlády vedú ideologicko-komerčnú kampaň tváriacu sa ako boj s pandémiou. Jej dôležitým zmyslom je zamestnať ľudí, aby sa náhodou nezačali pýtať, kto nesie politickú a právnu zodpovednosť za 17 a pol tisíc mŕtvych Slovákov, alebo za tri štvrte milióna mŕtvych občanov EÚ, alebo za viac ako 600 tisíc mŕtvych Američanov. 

Naši “obyčajní” vladári a médiá, ktoré si za štátne peniaze kupujú, chcú, aby Slováci meditovali nad vakcínami, farebnými okresmi a “vakcinačnými pasmi”, a nepýtali sa zbytočne, ako je možné, že zomrelo 16 x viac Slovákov ako Nórov, alebo 13 x viac ako Fínov. To sú zásadné otázky, ktoré raz bude treba položiť všetkým tým, čo tu za veľkého masakru vládli.    

Zaujímavé je, že kým mnohé štáty sprísňujú opatrenia, Veľká Británia urobila opak a opatrenia od 19. 7. uvoľní, čím znepokojila WHO.  

A na aktuálnom vývoji nie sú zaujímavé tie rôzne sprísňovačky, ktoré robia kde-kade po Európe. Toho sme tu za uplynulý rok a pol už zažili kvantá. Skutočne zaujímavé je práve veľké uvoľnenie opatrení, pre ktoré sa rozhodla vláda Veľkej Británie. 

Zdá sa, že vo vláde UK pochopili, že dnešné covidové vakcíny nie sú schopné uchrániť populáciu pred šírením nových variantov vírusu. 68% zaočkovaných Britov – a explozívny denný rast novo nakazených! Súčasne si uvedomili, že napriek veľkému počtu nakazených im ľudia masovo nezomierajú.  Z dát o protilátkach v krvi obyvateľstva tiež vedia, že veľká časť populácie už bola v prvých vlnách epidémie premorená a má vytvorenú dobrú prirodzenú imunitu. 

Vyvodili z toho logický záver, že ak chcú zabezpečiť normálne fungovanie spoločnosti a ekonomiky na jeseň, v zime a ďalej, optimálny čas na jej otvorenie je teraz v lete.

Otvorenie spoločnosti namiesto toho, aby vláda stupňovaním násilia nahnala na očkovanie ešte viac Britov znamená pre farmakobiznis vážne skríženie plánov. Ešte vážnejšie je preň riziko, že sa covid začne brať ako každá iná dobre liečiteľná choroba a nebudú tretia, štvrtá, piata  a ďalšie vlny masového očkovania vynucovaného vládami. To by bol koniec eldoráda, dno zlatej žily.

Samozrejme nejde len o Britániu: UK je veľmoc – ak prejdú zvyškom pandémie Briti bez vakcín napichaných do detí, tehotných žien a žien v plodnom veku, ukáže sa, že to isté môžu urobiť aj všetky ostatné krajiny. A to by boli pre majiteľov biznisu straty desiatok miliárd, ktoré už vidia na svojich kontách.

Druhá zaujímavá krajina je Bulharsko – najmenej zaočkovaná krajina EU. Jednu dávku tam dostalo 14.4% ľudí (u nás je to až 40% a v celej EU dokonca 54%). Bulhari majú 5 x menej zaočkovaných, ale zomiera tam rovnaký počet ľudí ako v UK, Nemecku alebo Francúzsku. Bulharské zdravotníctvo pritom na tom asi nie je tak ako britské, nemecké alebo francúzske…

Graf pred uvoľnením opatrení vo Veľkej Británii 19.7.2021

8 KOMENTÁRE

 1. Nechápem, ako UK skrížila plány farmakofiriem, keď tam už preočkovala alebo v dohľadnej dobe preočkuje väčšinu obyvateľstva? UK v najbližšej dobe dosiahne takú zaočkovanosť ako snáď žiadna iná krajina. Dá sa povedať, že čo sa týka očkovania tak v UK je už po funuse. Tomu zodpovedajú aj parametre delta pandémie – úmrtnosť dosahuje 0,11% infikovaných. Prečo teda v Rusku, Južnej Afrike a Tunisku, ktoré si už prešli druhou silnou vlnou (niektoré aj treťou) nemajú vytvorené protilátky a úmrtnosť dosahuje 2-3% infikovaných? K Bulharsku sa prosím vráťte za niekoľko mesiacov, keď budeme môcť bilancovať výsledky delta pandémie, ktorá tam ešte, tak ako ani u nás, nevzplanula. Mesík už stratil úplne zmysel pre realitu, a parlamentne listy sú hlúpe, že tieto jeho kydy uverejňujú bez toho, aby sa nad tým aspoň zamysleli.

  • Nuž Juraj, pokiaľ som dobre čítala, Mesík hovorí o pokračujúcom biznise farmafiriem, lebo kým je (bola) spoločnosť udržiavaná v strachu, tak veľká časť stojí (stála) v rade na vakcínu dobrovoľne. A pokiaľ mi je známe, Pfizer aj Moderna hlásia veľký úbytok protilátok už tri mesiace po očkovaní (“pas” platí 6 mesiacov), “biznis plán” ráta sa očkovaním minimálne 1 x ročne, nie jednorazovo a o tomto zrejme hovorí autor článku. A tiež – Mesík má medicínske vzdelanie, tak možno nepovažoval za dôležité zdôrazniť, že vakcíny nastupujú až vtedy, ak na chorobu nejestvuje liek, je spravidla smrteľná, minimálne zanecháva trvalé následky (typickým príkladom je detská obrna) … na koronu tieto podmienky zjavne “nepasujú” 🙂

   • Stále nerozumiem, ako UK skrížíla plány farmakobiznisu. Tým, že veria očkovaniu natoľko, že nebudú zavádzať znovu lockdown? Aký je rozdiel v odbere vakcín u krajín s lockdownom a bez lockdownu? UK je kľúčový zákazník s vysokou zaočkovanosťou a v prípade, že sa preukáže potreba tretej dávky, tak UK bude medzi prvými. Bez ohľadu na to, aký majú prístup k opatreniam a otváraniu ekonomiky. UK urobila presný opak toho, čo Mesík propaguje, a prináša to prvé ovocie, ktoré on teraz dáva ako vzor a dokonca to použije ako argument pre svoju demagógiu. Naozaj čarovný obrat. Nemáte vôbec pravdu v tom, že nie sú splnené podmienky pre potrebu vakcíny, 4 milióny mŕtvych sú vám málo? Trvalé následky má 20% chorých a žiadny spoľahlivý liek neexistuje (ten váš Ivermektín tiež nefunguje, inak by už dávno bolo po pandémii, to nie je o Sabakovi ani Jarčuškovi, to platí celosvetovo. O medicínskom vzdelaní pána Mesíka radšej pomlčím. Tento pán zrejme nie je schopný nejakej sebareflexie a za svoje vyjadrenia neniesol a nikdy ani nebude niesť akúkoľvek zodpovednosť, na rozdiel od lekárov, ktorí vykonávajú reálnu prax a ktorých tak vytrvalo kritizuje a uráža. Len by ma zaujímalo, ak sa preukáže, že sa mýlil, či sa potom ospravedlní ľuďom, ktorých zviedol na nesprávnu cestu. Viete, na Slovensku je to veľmi jednoduché zviezť sa na popularite alternatívnych názorov. Bez ohľadu na to či je to pravda alebo nie. Mesíkovi ide tiež len o peniaze. Tak isto ako médiám. Úlohou médií , a to sa týka ako mainstreamu tak aj alternatívnych, nie je skúmať pravdu (na to máme vedcov). Tobôž pri tak odbornej téme, kde médiá nemajú odbornú kompetenciu. Úlohou médií je reflektovať záujem verejnosti. Ak ľudia chcú počuť nejaký alternatívny pohľad tak médiá im to radi naservírujú. Pretože aj noviny musia z niečoho žiť. Je naivné, ak si to niekto neuvedomuje. Inak ešte k tým argumentom o biznise na nejakej vakcíne za 10 euro, vyznieva to naozaj úsmevne, najmä v krajine, kde sú ľudia ochotní dať 500 aj 1000 euro za nový mobil, či celé tisíce za nové auto, pričom ten mobil ani auto, na rozdiel od vakcín a liekov vôbec nepotrebujú.

  • Možno mal na mysli zisky z ďalších vĺn očkovania veď už teraz naši jastrabi celkom otvorene hlásajú tretiu dávku tzv.posilňovaciu(aký pekný eufemizmus) a nemyslím ,že by sa to touto skončilo. Príde štvrtá nazveme ju stabilizačná piata premorovacia ( fuj to mi nevyšlo znie to príliš morbídne) ale určite nejaký ľúbivý názov nájdu a ďalšia a ďalšia. Za peníze v Praze dům. Tak sa vraví či? Ale môžeme oslavovať všetky budú zadarmo 😆😆😆😆😆😁😁😁😁😁😁

   • Tak ale to že vírus mutuje si nevymysleli farmakofirmy. Myslím, že robia čo môžu a nemyslím si že existuje niekto koho by nemrzelo v akej šlamastike sa ľudstvo ocitlo. Všetci by sme boli radšej keby koronavírusu vôbec nebolo a mohli by sme sa venovať normálnemu životu a biznisu. Máte veľmi zlý pohľad na vec. Predsa sme všetci na jednej lodi a takúto situáciu si určite nikto neprial.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu