štvrtok, 16 septembra, 2021
19.4 C
Bratislava
ÚvodArénaČaputová podpísala Matovičovi očkovaciu lotériu a odkazuje: treba peniaze aj na informačnú...

Čaputová podpísala Matovičovi očkovaciu lotériu a odkazuje: treba peniaze aj na informačnú kampaň

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odobrila finančnú motiváciu k očkovaniu proti ochoreniu COVID – 19. Hlava štátu podpísala novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečného a nákazlivého ochorenia COVID – 19. Finančná motivácia k očkovaniu má byť formou lotérie a sprostredkovateľského bonusu. Novela zákona taktiež rozširuje rámec pomoci pre cestovné kancelárie formou návratnej finančnej dotácie na preklenutie obdobia nedostatku likvidity.

Prezidentka však upozorňuje, že k zvýšeniu miery našej zaočkovanosti je potrebné tiež uvoľniť finančné prostriedky na informačnú kampaň k očkovaniu. „Ak si môžeme dovoliť ľudí motivovať k očkovaniu prostredníctvom lotérie a finančného bonusu, nemôže existovať dôvod, prečo by štát nemal mať zaplatenú aj riadnu informačnú kampaň o dôležitosti očkovania v boji s covidom,“ konštatovala prezidentka Čaputová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 399,978 Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,556 Infikovaných 4,856 Last updated: 16. septembra 2021 - 07:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -