štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaČaputová podpísala Matovičovi očkovaciu lotériu a odkazuje: treba peniaze aj na informačnú...

Čaputová podpísala Matovičovi očkovaciu lotériu a odkazuje: treba peniaze aj na informačnú kampaň

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odobrila finančnú motiváciu k očkovaniu proti ochoreniu COVID – 19. Hlava štátu podpísala novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečného a nákazlivého ochorenia COVID – 19. Finančná motivácia k očkovaniu má byť formou lotérie a sprostredkovateľského bonusu. Novela zákona taktiež rozširuje rámec pomoci pre cestovné kancelárie formou návratnej finančnej dotácie na preklenutie obdobia nedostatku likvidity.

Prezidentka však upozorňuje, že k zvýšeniu miery našej zaočkovanosti je potrebné tiež uvoľniť finančné prostriedky na informačnú kampaň k očkovaniu. „Ak si môžeme dovoliť ľudí motivovať k očkovaniu prostredníctvom lotérie a finančného bonusu, nemôže existovať dôvod, prečo by štát nemal mať zaplatenú aj riadnu informačnú kampaň o dôležitosti očkovania v boji s covidom,“ konštatovala prezidentka Čaputová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 04:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img