štvrtok, 16 septembra, 2021
24.3 C
Bratislava
ÚvodArénaSólymos Čaputovej: Vetujte zákon o podpore kultúry menšín. Robili ho o nás...

Sólymos Čaputovej: Vetujte zákon o podpore kultúry menšín. Robili ho o nás bez nás

Predseda strany Most-Híd László Sólymos poslal prezidentke Zuzane Čaputovej list v súvislosti s novelizáciou Zákona o Fonde na podporu kultúry národnostných menšín. Predstavitelia strany totiž nesúhlasia so snahou predkladateľov zákona a jeho znenie považujú za oklieštenie kultúrnej samosprávy a v predchádzajúcom volebnom období dosiahnutých práv v oblasti kultúry národnostných menšín. Prezidentku Sólymos žiada o využitie inštitútu veta hlavy štátu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Predseda strany Most-Híd v liste adresovanom hlave štátu upozorňuje na negatívny dopad zákona na sektor kultúry na Slovensku, zároveň zdôrazňuje „necitlivý postup pri výrobe“ zákona. Zákon o Fonde na podporu kultúry národnostných menšín podľa Mostu-Híd na dlhé obdobie ovplyvní kultúru, a tým aj život národnostných menšín. Predseda strany považuje za neakceptovateľné, že k podobným zmenám neboli prizvaní príslušníci menšín, ktorí na základe údajov z posledného sčítania obyvateľstva tvoria 16 percent populácie Slovenska,

„Zrýchlené konania, poslanecké návrhy namiesto vládnych návrhov zákonov aj počas pandémie sa nám javia neštandardné a sú živnou pôdou pre tvorbu zákonov o “nás bez nás”. Považujeme to za prejav arogancie súčasnej vládnej garnitúry. Tento necitlivý spôsob odmietame, najmä teraz, v období, keď v parlamente chýba strana a politici, ktorí by disponovali potrebnými skúsenosťami v oblasti menšinovej politiky,“ vyhlásil predseda strany Most-Híd László Sólymos.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -