štvrtok, 23 septembra, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaFrancúzsko: Google dostal pokutu pol miliardy eur

Francúzsko: Google dostal pokutu pol miliardy eur

Francúzsky úrad pre ochranu hospodárskej súťaže vymeral americkej internetovej spoločnosti Google pokutu pol miliardy eur. Dôvodom je, že firma sa s francúzskymi vydavateľmi nedohodla na poplatkoch za zverejňovanie ich spravodajského obsahu, informoval úrad v utorok. Úrad zároveň spoločnosti stanovil lehotu dva mesiace, počas ktorej musí predložiť návrhy o kompenzáciách vydavateľov. Ak tak neurobí, za každý deň omeškania zaplatí pokutu 900-tisíc eur.

Spoločnosť Google France vyjadrila nad rozhodnutím veľké sklamanie. Pokuta podľa nej neodráža vynaložené úsilie ani realitu používania správ na jej platformách. Google tvrdí, že s vydavateľmi rokoval v dobrej viere a v niektorých prípadoch bola dohoda na dosah.

Francúzsky protimonopolný úrad už skôr stanovil lehotu troch mesiacov, počas ktorých mal Google viesť rozhovory s vydavateľmi spravodajstva. Protimonopolné úrady vo Francúzsku aj na úrovni Európskej únie sa opakovane zameriavajú na rôzne podnikateľské aktivity spoločnosti Google, ktorá podľa nich zneužíva dominantné postavenie na trhu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -