Matovič hovorí o blokovaní daňovej reformy liberálmi. Sulík čaká, kedy ju uvidí

0
minister financií Igor Matovič (OĽaNO) Foto: TASR

Hoci minister financií Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že návrh avizovanej daňovo-odvodovej reformy má jeho rezort pripravený, k detailom sa zatiaľ nedostali ani koaliční partneri. Potvrdili to zástupcovia strán Sme rodina, Za ľudí aj SaS. Šéf rezortu financií pritom v uplynulých dňoch vyhlásil, že práve liberáli svojimi postojmi priechodnosť reformy blokujú. Aktuálne ministerstvo financií tvrdí, že návrh reformy odprezentuje ešte v lete, keď sa má dostať aj na rokovanie koaličnej rady.

„Predstavitelia strany SaS stále nevideli daňovo odvodovú reformu, o ktorej rozpráva Igor Matovič,“ uviedol hovorca SaS Ondrej Šprlák. Liberáli tak ani nevedia, aký majú k reforme zaujať postoj. „Nemohli sme tým pádom ani nič blokovať, keďže nám ju Igor Matovič stále nepredstavil. Jediné, čo sme sa vyjadrili bolo, že sme zásadne proti zvyšovaniu DPH. Musíte sa teda pýtať ministra financií, kedy spomínanú reformu predstaví koaličným partnerom,“ konštatoval Šprlák.

Podobne sa návrh nedostal ani k predstaviteľom hnutia Sme rodina, podľa ktorých ešte nie je hotový. „Návrh nám ešte predložený nebol, pretože finálna podoba ešte nebola dokončená,“ odkázali z tlačového oddelenia hnutia Sme rodina, ktoré je druhým najväčším partnerom v koalícii po Matovičovom OĽaNO. Ani najmenší koaličný partner sľubovanú daňovo-odvodovú reformu nevidel. „Stále čakáme na oficiálny návrh Ministerstva financií SR,“ uviedlo tlačové oddelenie strany Za Ľudí. Tá už pritom dokonca stihla predstaviť svoju verziu daňovo-odvodovej reformy.

Samotné ministerstvo financií však tvrdí, že daňovo-odvodová reforma je pripravená. Odkázalo na vyjadrenie ministra Matoviča z 30. júna tohto roka. „Daňovú reformu pripravenú máme. Zverejníme ju v priebehu leta,“ povedal vtedy podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič. Tlačové oddelenie rezortu financií dodalo, že všetky detaily návrhu predstavia na samostatnej tlačovej konferencii k tejto téme. „Daňovo-odvodová reforma bude predmetom rokovania koaličnej rady,“ konštatovalo ministerstvo financií.

- Reklama -