pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaBanská Bystrica: Ťažké zranenie si vyžiadala zrážka nákladného auta s osobným

Banská Bystrica: Ťažké zranenie si vyžiadala zrážka nákladného auta s osobným

Jednu ťažko zranenú osobu si vyžiadala ranná zrážka nákladného auta s osobným v Banskej Bystrici na križovatke ulíc THK a Nové Kalište. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, vodič nákladného auta pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy mokrej ceste, v zákrute dostal šmyk a vynieslo ho do protismeru, kde v tom čase prechádzalo osobné auto s trojčlennou posádkou. Jedna spolujazdkyňa v osobnom vozidle utrpela ťažké, ďalšia pravdepodobne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov zistený nebol. Všetky ďalšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia upozorňuje vodičov, že po horúcich teplých dňoch prišlo ochladenie a dážď. „Spôsobuje to riziko šmyku na mokrej ceste, ale aj na miestach, kde by ste to za normálnych okolností asi nečakali. Rovnako treba zvýšiť pozornosť v blízkosti priechodu pre chodcov a v prípade výdatných búrok hrozí riziko v podobe aquaplaningu,” dodáva polícia s odporúčaním, aby vodiči zvýšili opatrnosť, dodržiavali väčší odstup a zbytočne sa neponáhľali.

Jednu ťažko zranenú osobu si vyžiadala ranná zrážka nákladného auta s osobným v Banskej Bystrici na križovatke ulíc THK a Nové Kalište. Vodič nákladného auta pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy mokrej ceste, v zákrute dostal šmyk a vynieslo ho do protismeru, kde v tom čase prechádzalo osobné auto s trojčlennou posádkou. Jedna spolujazdkyňa v osobnom vozidle utrpela ťažké, ďalšia pravdepodobne ľahké zranenia. Bratislava, 12. júl 2021. (Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica)
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 14:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -