Vancouver baží po novom obrancovi a v hľadáčiku je aj Černák, prestup by však mohol byť problémový

  0


  13.7.2021 (Webnoviny.sk) – V hokejovom Vancouveri túžia po obrancovi, ktorý by bol robustný a silný, ale mal zároveň dobrý pohyb, solídnu kontrolu puku a kvalitnú rozohrávku.

  Jednou z prvých volieb by mohol byť Slovák Erik Černák z tímu šampióna Stanley Cupu z ostatných dvoch ročníkov Tampa Bay Lightning. Možný obchod na linke Vancouver – Tampa Bay však naráža na niekoľko objektívnych prekážok.

  Jeden z najcennejších obrancov

  Černák je jeden zo štyroch najlepších obrancov najlepšieho tímu v najlepšej klubovej súťaži a v play-off neraz ukázal svoju veľkosť v hre dozadu, ale aj dopredu.

  Jeho takmer 20-minútový priemer na ľade v pároch s Victorom Hedmanom či Ryanom McDonaghom z neho robí momentálne jedného z najcennejších obrancov Lightning. A to všetko pri skromnom plate 2,95 milióna dolárov, ktorý veľmi nezaťažuje rozpočet šampióna. Černák by však dokonale zapadol aj do platovej štruktúry Canucks a najmä by uspokojil potrebu výrazného zlepšenia na obrannej modrej čiare. Ak by som bol generálny manažér Vancouveru, ihneď po oslavách Stanleyho pohára by som sa snažil kontaktovať druhú stranu a pokúsil sa o nejakú dohodu,” napísal špecializovaný hokejový web thehockeywriters.com.

  Najvýhodnejší obchodný cieľ

  Autor Matthew Zator dopĺňa, že Černák je momentálne najvýhodnejší obchodný cieľ pre Vancouver, ktorý v uplynulej sezóne chýbal v play-off o Stanleyho pohár.

  “Je mladý, priateľský k rozpočtu klubu a perfektne sa hodí pre Quinna Hughesa v najlepšom obrannom páre. Vancouver by za neho pravdepodobne musel obetovať voľbu v prvom kole draftu 2021, jedného zo svojich nádejných mladíkov a možno by si spolu s Černákom museli vziať aj útočníka Tylera Johnsona s jeho drahou zmluvou. V Tampe na hráčov zrejme čaká znižovanie platov, ale aj Vancouver môže mať problém. Musí totiž riešiť nové zmluvy pre svojich kľúčových hráčov Quinna Hughesa a Eliasa Petterssona a tí nebudú lacní,” uzatvára kanadský autor.

  Viac k témam: NHL, prestup
  Zdroj: Webnoviny.sk – Vancouver baží po novom obrancovi a v hľadáčiku je aj Černák, prestup by však mohol byť problémový © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu