štvrtok, 16 septembra, 2021
24.3 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA: Biden povedal Putinovi, že Rusko musí zakročiť proti kyberzločincom

USA: Biden povedal Putinovi, že Rusko musí zakročiť proti kyberzločincom

Americký prezident Joe Biden povedal svojmu ruskému kolegovi Vladimirovi Putinovi, že musí zakročiť proti kyberzločincom fungujúcim v jeho krajine a Spojené štáty si vyhradzujú právo „brániť svojich obyvateľov a svoju kritickú infraštruktúru“. Lídri spolu v piatok telefonovali, informoval Biely dom.

Biden podľa Bieleho domu zdôraznil potrebu, aby Rusko podniklo kroky na narušenie činnosti ransomvérových skupín pôsobiacich v krajine. Tiež sa vyjadril, že je odhodlaný naďalej sa angažovať v súvislosti so širšou hrozbou, ktorú predstavuje ransomvér.

Najnovší rozhovor prezidentov USA a Ruska, ktorí sa minulý mesiac stretli aj osobne na samite v Ženeve, nasledoval po sérii ransomvérových útokov na dôležitú infraštruktúru a významné spoločnosti, ktoré pre Bidenovu administratívu prerástli z hrozby do problému národnej bezpečnosti. Najnovší takýto kyberútok z minulého víkendu sa spája s hackerskou skupinou REvil sídliacou v Rusku a postihol až 1 500 firiem.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 12:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -