Philip Morris International kupuje farmaceutickú firmu Vectura za 852 miliónov libier

0
Foto: pinterest, pmi.com

Americký výrobca cigariet Philip Morris International Inc. sa dohodol s britskou farmaceutickou spoločnosťou Vectura na jej prevzatí za 852 miliónov libier. Plánovanú akvizíciu, o ktorej výrobca cigariet informoval v piatok, majú zrealizovať v hotovosti. Na základe dohody majú akcionári firmy Vectura dostať 1,5 libry za každú akciu.

Farmaceutická firma Vectura je poskytovateľom riešení pre inhalované lieky. V minulom roku firma dosiahla čisté tržby v objeme 191 miliónov libier. Akvizíciou spoločnosti Vectura bude Philip Morris International mať prístup k technológiám a skúsenostiam pri poskytovaní celého radu komplexných inhalačných terapií.

Vo februári tohto roka firma Philip Morris International oznámila, že do roku 2025 chce viac ako 50 percent svojich celkových čistých príjmov generovať za predaj nefajčiarskych produktov. Zároveň chce do roku 2025 dosahovať čisté tržby v objeme najmenej jednej miliardy dolárov za produkty “mimo nikotínu”.

Akvizícia firmy Vectura Group by sa mala podľa očakávania amerického výrobcu cigariet dokončiť v druhej polovici tohto roka, ak ju schvália akcionári a odsúhlasia príslušné regulačné úrady.
(1 EUR = 0,85758 GBP)