štvrtok, 23 septembra, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaV procese s Dušanom Kováčikom dnes predvolali štyroch svedkov

V procese s Dušanom Kováčikom dnes predvolali štyroch svedkov

Spolu štyroch svedkov predvolala dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v procese s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Konkrétne sú dnes v pozícii svedkov napríklad Michal Stranislav, ktorý bol dozorovým prokurátorom vo veci stíhania údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku alebo svedok Marián Kočner. Nejde však o mediálne známeho podnikateľa, ale o muža z Nitry, ktorý figuroval v kauze neoprávneného vynášania informácií Dušanom Kováčikom. Proces je následne naplánovaný aj na budúci týždeň, konkrétne na 13., 14. a 15. júla.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi. Z týchto dôvodov čelí obžalobe pre prijímanie úplatkov, založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti. Stíhaný je väzobne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -