Prokurátorka potvrdila, že jej Kováčik dal pokyn nepodať sťažnosť proti prepusteniu Kudličku

1
bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik (Foto: SITA/Branislav Bibel)

Bývalá prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Blanka Godžová potvrdila, že jej v roku 2017 telefonoval bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a povedal jej, aby nepodávala sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa skupiny takáčovci Ľubomíra Kudličku z väzby. Ako uviedla dnes na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, na verejné zasadnutie vo veci väzby obvineného vtedy išla ako zastupujúca prokurátorka za kolegu, ktorý bol na dovolenke.

„Doktor Dušan Kováčik mi zatelefonoval a povedal, že túto vec dobre pozná,” povedala Godžová s tým, že jej povedal, že v prípade rozhodnutia súdu o prepustení Kudličku nie je sťažnosť potrebná. Telefonát sa podľa nej uskutočnil deň pred zasadnutím súdu v Banskej Bystrici. „Do Banskej Bystrice som ráno odchádzala s tým, že nemám podať sťažnosť,” povedala s tým, že o veci spísala aj úradný záznam. „Keby som nedostala tento pokyn, tak by som si myslela, že je tam potrebné podať sťažnosť,” skonštatovala. Ďalej sa podľa vlastných slov o vec už nezaujímala.

Podľa obžaloby dostal Dušan Kováčik za zabezpečenie toho, že prokuratúra nepodá sťažnosť proti prepusteniu Kudličku, úplatok 50 000 eur. Špecializovaný trestný súd tak obvineného v roku 2017 prepustil za finančnú záruku 100 000 eur. Podľa prokuratúry Dušan Kováčik tiež neoprávnene zabezpečoval pre zločineckú skupinu takáčovcov informácie. Tie tiež poskytoval bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančne správy Ľudovítovi Makóovi. Z týchto dôvodov čelí obžalobe pre prijímanie úplatkov, založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti. Stíhaný je väzobne.

- Reklama -

1 komentár

  1. Myslím si, že by nemalo byť až tak ťažké dopátrať sa nakoniec pravdy. Asi toľko k tomuto. A ešte jedna poznámka. Padni komu padni.

Comments are closed.