pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaSmer-SD podal podnet na ústavný súd pre vyhlášku o prekračovaní hraníc

Smer-SD podal podnet na ústavný súd pre vyhlášku o prekračovaní hraníc

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podala na Ústavný súd SR podnet, aby sa zaoberal vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), ktorá vyšla v piatok 2. júla a týka sa režimu na hraniciach. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. Od Ústavného súdu SR žiadajú, aby sa zaoberal súladom tejto vyhlášky s Ústavou SR. Rovnako žiadajú pozastavenie účinnosti tejto vyhlášky. Šéf Smeru-SD poukázal na to, že táto vyhláška robí problémy aj pendlerom. Pod podnet sa podpísalo 31 poslancov Národnej rady SR (NR SR).

„Najmä nám ide o určité povinnosti, ktoré sa ukladajú občanom Slovenskej republiky v súvislosti s prekračovaním štátnych hraníc,” povedal Fico ešte v utorok 6. júla. Podľa neho je povinnosť osôb, ktoré nie sú zaočkované, isť do karantény na 14 dní po návrate zo zahraničnej cesty, diskriminačná a v rozpore s Ústavou SR. Dodal, že ústava umožňuje každému občanovi tohto štátu návrat na územie SR bez akýchkoľvek obmedzení.Strana podala podnet na ústavný súd pre vyhlášku ÚVZ o prekračovaní hraníc

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 08:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -