streda, 20 októbra, 2021
13.2 C
Bratislava
ÚvodArénaFico: Ústava umožňuje každému občanovi štátu návrat bez obmedzení

Fico: Ústava umožňuje každému občanovi štátu návrat bez obmedzení

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá na Ústavný súd SR v mene skupiny 30 poslancov Národnej rady SR (NR SR) návrh, aby sa zaoberal vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), ktorá vyšla v piatok 2. júla. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. Od Ústavného súdu SR budú žiadať, aby sa zaoberal súladom tejto vyhlášky s Ústavou SR.

„Najmä nám ide o určité povinnosti, ktoré sa ukladajú občanom Slovenskej republiky v súvislosti s prekračovaním štátnych hraníc,” povedal Fico s tým, že tie povinnosti považujú za rozporné s ústavou. Zopakoval, že očkovanie musí byť dobrovoľné. Podľa neho je povinnosť osôb, ktoré nie sú zaočkované, isť do karantény na 14 dní po návrate zo zahraničnej cesty, diskriminačná a v rozpore s Ústavou SR. Dodal, že ústava umožňuje každému občanovi tohto štátu návrat na územie SR bez akýchkoľvek obmedzení. „Vytvára sa takto nenáležitý, sociálny, právny, materiálny tlak na ľudí, aby sa dali zaočkovať,” zdôraznil expremiér.

Podľa Fica budú žiadať Ústavný súd SR, aby vyhláška v časti, ktorá hovorí o karanténe, bola vyhlásená za protiústavnú. Tiež budú žiadať o pozastavenie účinnosti tejto vyhlášky.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 13:26 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img