Kováčik ostáva vo väzbe

0
Archív. Dušan Kováčik (Autor: TASR)

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a jeho manželky proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 25. októbra 2020. Dušan Kováčik tak zostáva vo väzbe. V tlačovej správe o tom informovala Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR.

S rovnakým výsledkom vyhodnotil senát aj žiadosti obvineného o nahradenie väzby písomným sľubom, o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj žiadosť obvineného o nahradenie väzby peňažnou zárukou vo výške 50-tisíc eur, ktorú ponúkla manželka obvineného, nakoľko ju súd nepovažoval v tomto prípade za opodstatnenú. Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo senát Ústavného súdu SR na neverejnom zasadnutí senátu 22. júna 2021 zrušil uznesenie NS SR z 10. novembra 2020, ktorým potvrdili väzbu pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K.

Dušan Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa orgánov činných v trestnom konaní spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov, ako aj so skupinou okolo Norberta Bödöra a obvinených policajných funkcionárov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu