utorok, 28 septembra, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodArénaŠtefanec: Základom politiky by malo byť, aby žiaden nelegálny migrant európske hranice...

Štefanec: Základom politiky by malo byť, aby žiaden nelegálny migrant európske hranice neprekročil

Azylové zákony musia ostať vo výhradnej kompetencii štátov. Na margo prerokovávania novej azylovej politiky Európskej únie (EÚ) v Európskom parlamente (EP) to tvrdí europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Zároveň vyzýva na zásadné posilnenie Európskej pobrežnej a pohraničnej stráže.

„Základom našej politiky by malo byť, aby žiaden nelegálny migrant európske hranice neprekročil. Na to by malo slúžiť zásadné personálne posilnenie spoločnej pohraničnej stráže a tiež väčšia zodpovednosť štátov za ochranu vlastných hraníc. Tí, ktorí o azyl požiadajú štandardnou cestou a je im vyhovené, nesmú byť alokovaní v členských štátoch proti ich, ani proti vlastnej vôli,” prízvukoval Štefanec.

Doplnil, že je za humanitárnu pomoc, aj za podporu ľudí, ktorí utekajú pred vojnou, prenasledovaním, či v dôsledku klimatických zmien, no táto podpora sa musí podľa jeho slov vykonávať „výhradne v rámci dodržiavania pravidiel a zachovania suverenity členských štátov”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -