sobota, 3 decembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodArénaPre tranzit sa netreba registrovať, pre vodičov, čo Slovenskom prechádzajú, sú koridory

Pre tranzit sa netreba registrovať, pre vodičov, čo Slovenskom prechádzajú, sú koridory

Pre tranzit sa netreba vopred registrovať, avšak pre vodičov, ktorí cez Slovensko prechádzajú, sú určené koridory. Informoval o tom Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR. Pre prejazd slovenským územím naďalej platí, že treba prejsť bez zastavenia s výnimkou čerpania pohonných látok a cesta nemôže trvať viac ako osem hodín. Vyhláška je účinná od 9. júla.

Pre trasu Ukrajina – Česká republika je stanovený koridor v smere hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod, Sobrance, Michalovce, Prešov, Poprad, Ružomberok, Žilina, cez hraničný priechod Makov – Bílá-Bumbálka/Starý Hrozenkov – Drietoma. Pre opačný smer je trasa stanovená v smere hraničný priechod Makov – Bílá-Bumbálka/Starý Hrozenkov – Drietoma, Žilina, Ružomberok, Poprad, Prešov, Michalovce, Sobrance, hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod.

Pre Poľsko – Rakúsko/Maďarsko je trasa stanovená v smere hraničný priechod Trstená – Chyžné, Dolný Kubín, Martin, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava hraničný priechod (Bratislava-Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka). Vodiči môžu ísť aj v smere hraničný priechod Skalité – Zwardoň, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava hraničný priechod (Bratislava-Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka). Trasa Poľsko – Maďarsko je stanovená v smere hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek – Svidník, Giraltovce, Prešov, Košice, hraničný priechod Milhosť – Tornyosnémeti. Trasa je stanovená aj v smere hraničný priechod Trstená – Chyžné, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, hraničný priechod Šahy – Parassapuszta.

Pre trasu Rakúsko/Maďarsko – Poľsko je koridor stanovený v smere hraničný priechod (Bratislava-Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka), Bratislava, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Martin, Dolný Kubín, hraničný priechod Trstená – Chyžné. Tiež v smere hraničný priechod (Bratislava -Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka), Bratislava, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Čadca, hraničný priechod Skalité – Zwardoň. Pre trasu Maďarsko – Poľsko je povolené ísť v smere hraničný priechod Šahy – Parassapuszta, Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok, Dolný Kubín, hraničný priechod Trstená – Chyžné alebo v smere hraničný priechod Milhosť – Tornyosnémeti, Košice, Prešov, Giraltovce, Svidník, hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek.

Pre trasu Česká republika – Rakúsko/Maďarsko je povolená trasa po D2 v smere hraničný priechod Břeclav-Brodské, Bratislava, hraničný priechod (Bratislava-Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka). V opačnom smere, Rakúsko/Maďarsko – Česká republika, je stanovená trasa po D2 v smere hraničný priechod (Bratislava-Jarovce – Kittsee/Čunovo – Rajka), Bratislava, hraničný priechod Břeclav-Brodské.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -