štvrtok, 1 decembra, 2022
0.7 C
Bratislava
ÚvodArénaKorčok: Predpokladom úspešnej zahraničnej politiky je celospoločenský konsenzus

Korčok: Predpokladom úspešnej zahraničnej politiky je celospoločenský konsenzus

 Základným predpokladom pre úspešnú zahraničnú politiku Slovenskej republiky je celospoločenský konsenzus v kľúčových témach. Počas svojho dnešného vystúpenia na bezpečnostnej konferencii Spoločne o bezpečnosti a obrane, ktorú zorganizoval Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, to povedal šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS). V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Ministra Korčoka teší, že začiatkom roka bola po 16 rokoch poslancami Národnej rady SR (NR SR) schválená nová Bezpečnostná stratégia SR, ktorú vypracoval rezort diplomacie v spolupráci s ďalšími ministerstvami. „Slovensko má jasné pozície v zahraničnej politike, ktoré vychádzajú z hodnotového, ale aj geopolitického ukotvenia. Avšak evidujeme aj množstvo dezinformácií, ktoré spochybňujú miesto Slovenska vo svete,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Korčok dodal, že nemožno pripustiť, aby anonymné diskusie na sociálnych sieťach podkopávali základné hodnoty a piliere demokracie a právneho štátu. „Potrebujeme posilňovať schopnosť kritického myslenia a upevniť spoločenský konsenzus v otázkach zahraničnej politiky, ktoré sú pre našu krajinu životne dôležité,“ povedal.

Počas panelovej diskusie s ministrom vystúpil aj poslanec NR SR Peter Kmec (Smer-SD) a bývalý predseda vlády Mikuláš Dzurinda.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -