Podnikateľ Suchoba vypovedal na NAKA k zásahu na daňovom úrade v Nitre

0
kajúcnik Michal Suchoba (Foto: Allexis.sk)

 Bratislavský podnikateľ Michal Suchoba dnes vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) k zásahu polície na daňovom úrade v Nitre. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom webe Noviny.sk. Popoludní ho chce NAKA vypočuť k prípadom Mýtnik I a Mýtnik II.

Podľa informácií TV JOJ po stredajšom zásahu NAKA na daňovom úrade v Nitre je obvinených 14 ľudí. Sú medzi nimi Ľudovít Makó, Michal Suchoba, František Imrecze, bývalý šéf Daňového úradu Nitra. Obvinené sú aj niektoré daňové kontrolórky. Ide o rozsiahlu skupinu, na ktorej odhalení pracovali vyšetrovatelia niekoľko rokov. Počas zásahu vyšetrovatelia zaistili drahé kovy a pravdepodobne aj drahé kamene.

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasil Špirko vedie trestné stíhanie pre rôzne skutky. Jedna časť sa týka daňovej trestnej činnosti, druhá časť sa týka korupcie. Celé trestné konanie je vedené aj proti zločineckej skupine. „Pre korektnosť informácií je potrebné uviesť, že zatiaľ sa skutky po stredajšom zásahu ustálujú a preto nie je možné povedať, kto stojí na vrchole tejto zločineckej skupiny a ktorí obvinení sú pre túto zločineckú skupinu len v pozícii činných osôb,“ pokračovala televízia Joj. Špirko navrhuje pre zadržané a obvinené osoby väzbu, o ktorej bude rozhodovať sudkyňa pre prípravné konanie Pamela Záleská. Očakáva sa tak v sobotu v ranných hodinách. Žiadny z týchto obvinených podľa informácií televízie zatiaľ nespolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

- Reklama -