sobota, 3 decembra, 2022
1.9 C
Bratislava
ÚvodArénaDrgonec: Očkovanie? Parlament je schopný páchať svinstvá s nevinným úsmevčekom

Drgonec: Očkovanie? Parlament je schopný páchať svinstvá s nevinným úsmevčekom

“Pod zámienkou protikoronavírusových opatrení štát dramaticky obmedzuje základné práva a slobody. Produkuje skupiny obyvateľstva, ktoré zostanú bezprávne,” tvrdí expert na ústavné právo, bývalý sudca Ústavného súdu SR, Ján Drgonec.

Vláda poslala do parlamentu novelu zákona, ktorá zvýhodňuje očkovaných ľudí oproti neočkovaným. Dajme teraz bokom, že vládne hnutie Sme rodina vo štvrtok vyhlásilo, že je proti a má výhrady, to sa bude ešte diskutovať na koaličnej rade… V každom prípade na vláde prešiel návrh, aby boli očkovaní ľudia zvýhodnení pred neočkovanými a vláda odporučila Národnej rade prijať novelu v skrátenom legislatívnom konaní. Otázka stojí – ako je možné, že vláda poslala do parlamentu zákon, ktorý neguje ústavné právo na slobodu rozhodovania sa o takom zásahu do zdravia ako je očkovanie experimentálnymi vakcínami? Ako vidíte túto novelu v parlamente?

Národná rada Slovenskej republiky je schopná a ochotná páchať obrovské svinstvá s nevinným úsmevčekom. Také čosi sa odohráva práve teraz.

Novelu vypracovalo ministerstvo zdravotníctva. Podľa ministra Lengvarského je nevyhnutné mať tieto výhody v zákone a podnietiť ľudí k vyššej vakcinácii. Ako to vidíte vy, špecialista na ústavné právo?

Ministerstvo zdravotníctva SR azda ako jediný rezort zdravotníctva na svete vedie brigádny generál. Všelikde by to viedlo ku kriku na verejnosti. Nastoľuje sa vojenská diktatúra. Na Slovensku sme si zvykli prakticky na všetko. Vládnu nám slabo vzdelaní, aj celkom nevzdelaní sadisti s prirodzeným talentom opíjať ľudí rožkom. Primerane tomu všetkému rezort zdravotníctva pritvrdzuje. Pod zámienkou protikoronavírusových opatrení dramaticky obmedzuje základné práva a slobody. Produkuje skupiny obyvateľstva, ktoré zostanú bezprávne.

Parlament má novelu na stole, čo znamená, že onedlho prijme, návrh ďalšej zmeny zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tlač 614, VIII. volebné obdobie.

Táto zmena pritom nie je vôbec na pohľad rozsiahla. V podstate sa do § 48 ods. 4 za písmeno y) vkladá písmeno z), ktoré znie: „dočasné podmieňovanie vstupu do prevádzkových priestorov zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb a vstupu na hromadné podujatia preukázaním sa vstupujúcich osôb potvrdením o absolvovaní očkovania proti COVID-19, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19.“ Jedno písmenko sa vloží… Aké zmeny to v skutočnosti prinesie?

Také stručné! Iba malá novelka. V skutočnosti ide jeden z najbrutálnejších zásahov do právneho postavenia tých, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať. Z rovnoprávnych občanov sa menia na tiene ľudských bytostí, ktoré nebudú smieť nič, ak sa tak rozhodne Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky s jeho výsosťou Hlavným hygienikom Slovenskej republiky na čele. Už nijaký vstup do predajní s potravinami. Nijaký vstup do lekární po lieky. Nijaké vychádzky na zdravom vzduchu. Doslova – skap, sviňa, keď sa nedáš zaočkovať!

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky predkladá návrh zákona ako iniciatívny materiál. Po slovensky povedané, oficiálne nikto od neho nechcel, aby taký návrh zákona pripravilo. Vláda za nič nemôže. Heger je muzikant, Matovič je muzikant. Samozrejme, Riško Sulík tiež. 

Podľa vládneho návrhu a jeho všeobecnej časti, je tento návrh zákona v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi a nálezmi Ústavného súdu Slovenskej republiky a zákonmi, ako aj s medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná a súčasne je v súlade s právom Európskej únie. Tiež to tak vidíte?

Je to lož.  Návrh zákona nemôže byť v súlade s Ústavou SR, pretože kladie základ pre diskrimináciu najhrubšieho zrna voči neočkovaným občanom. Otvára príležitosť pre zavedenie covidového apartheidu, zrejme prvého na svete. Porušuje sa článok 1 ods. 1 ústavy v časti o právnom štáte, ale ešte viac v časti o Slovenskej republike ako demokratickom štáte. Otázne môže byť iba to, či jediného covidového apartheidu na svete, alebo či s odkazom na slovenský vzor sa rozbehne legislatívna iniciatíva v Číne, na Filipínach, v Izraeli a ďalších štátoch, kde vítajú každú zámienku na posilnenie diktatúry miestnych vládcov.

Súlad s medzinárodnými dohovormi, ktorými je Slovenská republika viazaná – to je krutý výsmech v dôvodovej správe k návrhu zákona. Rada Európy 27. januára 2021 prijala rezolúciu 2361 (2021) o etických, právnych a praktických aspektoch vakcín proti COVID-19.

Bod 7.3.2 ukladá členským štátom Rady Európy, teda zatiaľ stále aj Slovenskej republike: „zabezpečiť, aby nikto nebol diskriminovaný za to, že nebol očkovaný kvôli možným zdravotným rizikám alebo nechcel byť očkovaný.“ To nie je odporúčanie, ale povinnosť každého štátu, ktorý je členom Rady Európy! 

Podľa vás teda v tomto smere všeobecná časť novely neuvádza pravdivé tvrdenia?

Namiesto plnenia medzinárodného záväzku na Slovensku „iniciatívne ministerstvo zdravotníctva“ pripravuje pôdu pre Úrad verejného zdravotníctva SR, aby „iniciatívne zatočil“ s tými obludami, ktoré sa nechcú dať zaočkovať. Trebárs preto, že v USA Food and Drug Agency v októbri 2020 uverejnil zoznam 22 vedľajších účinkov, akými hrozí očkovanie proti COVID-19 bez ohľadu na použitú vakcínu. A nie je medzi nimi ani „soplík“ ani „kašlík“, o ktorých tak radi hovoria odborníci medzi slovenskými lekármi, keď ich vláde verné médiá požiadajú o vyjadrenie k vedľajším účinkom anti covidového očkovania.

Tak sa zdá, že o tejto novele sa ešte bude diskutovať, možno aj na ústavnom súde. Minister Lengvarský, ktorého rezort ju, teda, vypracoval, ale opakuje, že je to v záujme ochrany pred delta variantom. Ako to vnímate?

Trestný zákon Slovenskej republiky pozná trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa. Pozná aj trestný čin všeobecného ohrozenia a má aj niekoľko ďalších praktických ustanovení. Ak by došlo na ich uplatnenie, mohli by sme mať brigádneho generála v tak populárnej útekovej väzbe. O predloženie návrhu zákona dopĺňajúceho zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia ho nikto nežiadal. Nikto mu nenariadil pripraviť taký zákon. Ide o jeho vlastnú nenávisť a zaujatosť.

Môže sa zdať, že do generálovej loďky silne zateká. Bez obáv! Na Slovensku mu nič nehrozí a hroziť nebude.

Kým Slováci teraz uvažujú, či pôjdu v lete na koncert alebo svadbu, ak sa nechcú očkovať alebo platiť pre celú rodinu testovanie, sú štáty, ktoré, naopak, uvoľnili opatrenia. Registrujete to?

V podstate v rovnakých okamihoch, v ktorých sa občania SR môžu začať triasť o svoju osobnú slobodu a ľudské práva vôbec, vo Veľkej Británii tlač píše, že ministri upustili od plánu povinného preukazovania sa potvrdením o prekonanom očkovaní proti COVID-19 pri návšteve koncertov, športových podujatí a na ďalších hromadných akciách po 19. júli, keď by sa mali skončiť obmedzenia zavedené kvôli pandémii koronavíru.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -