OĽaNO: Matovič neurobil nič, čím by sa spreneveril svojej funkcii

0
predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš (Foto: TASR)

Minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič neurobil nič, čím by sa spreneveril svojej funkcii. Uviedlo to hnutie OĽaNO v stanovisku, ktoré zaslal Peter Dojčan. Hnutie považuje dnešnú iniciatívu na odvolanie Matoviča z funkcie ministra za akt trúfalosti a drzosti zo strany opozičných lídrov.

„Je naozaj zarážajúce, že zo zlého spravovania štátu nás obvinil človek, ktorý už svoju politickú kariéru začínal tým, že robil špinavú robotu predkladaním zákonov v prospech biznis krídla Smeru. Pellegrini sa prakticky celý svoj dospelý život v politike prestravoval a po boku Roberta Fica sa spolupodieľal na najväčších kriminálnych kauzách,” uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Títo ľudia preto podľa neho nemajú žiadne právo kritizovať výkon verejnej funkcie kohokoľvek.

Matovič ostáva ministrom financií. Za návrh na vyslovenie nedôvery totiž hlasovalo 51 zo 135 prítomných poslancov Národnej rady SR (NR SR). Na odvolanie ministra z funkcie je pritom potrebná nadpolovičná väčšina hlasov všetkých poslancov parlamentu, teda minimálne 76. Zvolanie mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery ministrovi financií iniciovali nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu