Poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze k štátnej korupcii

0
poslanec NR SR za stranu SMER - sociálna demokracia Robert Fico (Foto: SITA/Jana Birošová)

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Za schválenie programu totiž hlasovalo 49 členov zákonodarného zboru zo 125 prítomných. Opoziční poslanci v odôvodnení schôdze uviedli, že návrh vychádza zo závažných skutočností, ktoré obsahuje správa Slovenskej informačnej služby (SIS) adresovaná predsedovi parlamentu. Správa bola predmetom rokovania neverejnej schôdze. Podľa opozičných poslancov z nej vyplýva, že „na Slovensku sa na báze takzvaných univerzálnych svedkov a kajúcnikov – udavačov manipulujú trestné konania v neprospech vybraných osôb, a to predovšetkým v policajných akciách s názvami Judáš, Mýtnik, Božie mlyny a Očistec”.

V tejto súvislosti mal parlament prijať uznesenie k štátnej korupcii. V návrhu uznesenia predkladatelia uviedli, že NR SR s veľkým znepokojením prijala správu SIS. Ďalej ozrejmili, že parlament odsudzuje praktiky vlády vedúce k nemorálnej motivácii takzvaných univerzálnych svedkov, „akou je oficiálne potvrdená účinná obchodná zmluva medzi Slovenskou poštou a súkromnou bezpečnostnou službou Lama SK”.

Zákonodarný zbor mal na základe uznesenia požiadať vládu, aby okamžite prijala všetky potrebné opatrenia a zabezpečila, že Slovenská pošta odstúpi od zmluvy so spoločnosťou Lama SK. Vláda tiež mala zaistiť dôsledné prešetrenie toho, či nebola táto súkromná firma uprednostnená pri verejnom obstarávaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu