štvrtok, 23 septembra, 2021
19.8 C
Bratislava
ÚvodArénaBudaj podporil novú stratégiu lesného hospodárstva EÚ

Budaj podporil novú stratégiu lesného hospodárstva EÚ

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) podporuje novú stratégiu lesného hospodárstva Európskej únie, ktorá nastaví pravidlá starostlivosti o lesy. Ako ďalej informoval tlačový odbor envirorezortu, stratégia je zameraná na prísnu ochranu prírodného bohatstva v národných parkoch, obmedzenie ťažby dreva, či podporu udržateľného turizmu.

Podľa Budaja v súčasnosti ľudia bezprostredne cítia prejavy zmeny klímy. Ničivé povodne, tornáda, búrky a na druhej strane extrémne suchá sú toho podľa neho jasným dôkazom. „Verím, že nová stratégia pre lesy pomôže ochrániť prírodné bohatstvo pre ďalšie generácie,“ zdôraznil Budaj v liste adresovanom výkonnému podpredsedovi Európskej komisie Fransovi Timmermansovi a komisárom Jutte Urpilainen a Virginijusovi Sinkevičiusovi.

Pre ochranu klímy, biodiverzity a aj pre lesné ekosystémy Európy je podľa Budaja dôležitá prísna ochrana pralesov a podpora prírode blízkeho manažmentu lesa. V tejto súvislosti informoval eurokomisárov o začatej reforme ochrany prírody na Slovensku, ktorá má pomôcť premeniť slovenské národné parky na životaschopné organizácie po vzore európskych krajín.

Ministerstvo životného prostredia momentálne pripravuje nový model ochrany pralesov a prírodných lesov v rôznych častiach Slovenska pod názvom Pralesy Slovenska. Legislatíva momentálne prechádza pripomienkovým konaním.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 19:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -