streda, 28 júla, 2021
33.3 C
Bratislava
ÚvodArénaUSA: Delta variant vírusu bude o niekoľko týždňov dominantný

USA: Delta variant vírusu bude o niekoľko týždňov dominantný

Hlavný medicínsky poradca amerického prezidenta Joea Bidena Anthony Fauci, ktorý je popredným expertom na infekčné choroby, uviedol, že delta variant koronavírusu teraz v USA tvorí 20 percent nových odhalených prípadov nákazy. Fauci predpokladá, že v priebehu niekoľkých týždňov sa tento variant stane v USA dominantným. Informuje o tom portál cnbc.com.

„Jednoducho explodoval v Spojenom kráľovstve,” konštatoval Fauci. Dodal, že počet prípadov delta variantu sa zdvojnásobuje za približne dva týždne. „Takže môžete očakávať, že zhruba o niekoľko týždňov bude pomerne dominantný, je to smutná správa,” poznamenal.

Delta variant koronavírusu, ktorý prvýkrát odhalili v Indii, sa rýchlo rozšíril po celom svete. Podľa predstaviteľov Svetovej zdravotníckej organizácie sa tento variant potvrdil v najmenej 92 krajinách. Fauci však dodal, že terajšie vakcíny používané v USA sú účinné pri ochrane väčšiny ľudí pred delta variantom a inými typmi koronavírusu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -