Očkovať proti COVID-19 sa bude už aj v ambulanciách

0
Očkovanie. (Foto: SITA/ AP Photo/Alastair Grant, File)

Ambulancie všeobecných lekárov pre dospelých a všeobecných lekárov pre deti a dorast majú už možnosť zapojiť sa do očkovacieho procesu. Očkovať sa bude vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer-BioNTech. Očkovanie sa tak stane pre ľudí podľa vyjadrení rezortu zdravotníctva ešte dostupnejším.

Ambulantní lekári pre dospelých a pre deti sa môžu prihlásiť cez webovú stránku ministerstva zdravotníctva. Zaočkovať sa tak bude možné nielen vo veľkých mestách, ale aj v zdravotníckych zariadeniach v menších obciach. Záujemcovia o očkovanie proti COVID-19 už nemusia navštíviť očkovacie centrum či čakať na možnosť výjazdového očkovania.

Očkovanie v ambulanciách bude fungovať štandardným spôsobom, pričom ambulancie majú možnosť očkovať len svojich kapitovaných pacientov. Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami, ktorých je v súčasnosti zapojených do distribučného procesu 704.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu