VIDEO Fico neskladá zbrane. Pre deštrukciu právneho štátu žiada stretnutie s Ursulou von der Leyenovou

1
Podľa Roberta Fica sú mnohé osoby v rámci medializovaných káuz obvinené bez dôkazov a bezdôvodne sú vo väzbe. FOTO: (FB R.Fico)

Opozícia sa chce stretnúť s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen a hovoriť s ňou o stave právneho štátu na Slovensku. Vo zverejnenom videu to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Von der Leyen má v pondelok 21. júna navštíviť Slovensko.

Sme svedkami úplného rozkladu právneho štátu na Slovensku,” povedal vo videu Fico s tým, že momentálne sú mnohé osoby v rámci medializovaných káuz obvinené bez dôkazov a bezdôvodne sú vo väzbe. „Je to jasná kriminalizácia opozície, je to hrubé zneužívanie trestného práva na politické ciele,” vyhlásil Fico.

Deštrukciu právneho štátu pritom podľa neho Európska únia vníma veľmi citlivo, predovšetkým však v nečlenských štátoch. „Ak je tomu tak v nečlenských štátoch EÚ, o to viac sa inštitúcie EÚ musia zaujímať o situáciu v členských štátoch,” povedal Fico.

Podľa predsedu Smeru v tejto súvislosti očakávajú ústretovosť šéfky komisie a dúfajú, že k stretnutiu príde. „Pretože už sa nikto na to nemôže pozerať, čo táto vládna koalícia na Slovensku vystrája,” dodal Fico.

1 komentár

  1. Kedy islo Ficovi o ľudské prava? Zabudli ste uz na Malinovu, na uneseneho Vietnamca, ktory ktovie ako skoncil?? Fico vraj nesklada zbrane…. Piste úprimnejsie—Fico neprestáva klamať. Jemu ide len o neho a o Smer. Ved za jeho vlad sa zacal narusovat pravny štát i ľudské prava. Nerobte mu predvolebnú kampan. Ten človek este zatočí so Slovenskom. On este napacha vela zla,kym ujde do Vietnamu alebo kym pojde do politického dochodku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu