Sulík: Stavím sa, že ak budú voľby v riadnom termíne, tak Pellegrini nebude ich víťazom

1
Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Richars Sulík (SaS) Zdroj: (TASR)

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík počas minulého víkendu na straníckom kongrese povedal, že Peter Pellegrini (Hlas-SD) raketovo vyletel hore, ale predpokladá, že bude pozvoľna klesať. Politológ Radoslav Štefančík z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave v tejto súvislosti pre agentúru SITA uviedol, že treba rozlišovať medzi jazykom straníckych mítingov a jazykom odbornej analýzy. Sulík podľa neho potreboval navnadiť svojich spolustraníkov. Dodal, že ľudia potrebujú v ťažkých časoch počuť niečo pozitívne, hoci to nemusí mať s realitou nič spoločné.

  • SULÍK sa chce staviť

„V politike sa síce môže udiať všeličo z večera do rána, dokonca aj taký nelogický jav, ako bolo víťazstvo OĽaNO vo voľbách 2020, ale nepredpokladám, že Peter Pellegrini by bol takým babrákom, aby si nechal vyfúknuť víťazstvo v ďalších parlamentných voľbách,” myslí si politológ. Sulík tiež povedal, že je pripravený staviť sa, že ak budú voľby v riadnom termíne, tak Pellegrini nebude ich víťazom.

predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini (Foto: SITA/Branislav Bibel)
  • Pri prieskumoch verejnej mienky vždy treba sledovať dlhodobý trend

V júnovom prieskume agentúry Focus pre televíziu Markíza by stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) volilo 21,6 percenta opýtaných, v máji to bolo 22,4 percenta. Štefančík priblížil, že pri prieskumoch verejnej mienky vždy treba sledovať dlhodobý trend, nie porovnávať jeden prieskum s prieskumom z predchádzajúceho mesiaca.

Pripomenul, že v januári namerala tá istá agentúra Hlasu-SD 24,3 percenta, kým v novembri minulého roku 19,1 percenta. „Všetky tieto čísla sa však pohybujú v rozmedzí intervalu spoľahlivosti, čo vypovedá o pomerne stabilnom voličskom jadre. Znamená to, že Hlas by dnes volila približne jedna štvrtina voličov, čo je na len nedávno založený subjekt dobré číslo,” vysvetlil.

  • PELLEGRINI na jeseň zrejme chytí druhý dych

Podľa politológa netreba zabúdať na to, že koncom decembra 2020 sa začínala druhá vlna pandémie, bol vyhlásený tvrdý lockdown, ľudia boli „nabrúsení”, a teda hľadali medzi politikmi niekoho, kto vie ich želania artikulovať aj verejne.

Robert Fico, (Smer-SD) (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

„Dnes je však situácia iná, ľudia sa vracajú ako-tak do svojich normálnych životov, slobodnejšie dýchajú, preto ich začínajú trápiť iné témy a opäť hľadajú niekoho, kto im hovorí akoby z duše. Peter Pellegrini je však v súčasnosti v porovnaní s Robertom Ficom (Smer-SD) v submisívnej pozícii, podľa mňa len na prechodné obdobie. Niekedy na jeseň chytí druhý dych a bude súťažiť s Robertom Ficom o najhlasnejšieho opozičného politika,” dodal.

- Reklama -

1 komentár

  1. Veri este niekto politikovi? Alebo celej Politickej strane? Co vam este neslubili?

    Raz sa dockate slubu,ze vymenia aj BOHA. Neverite? ONI ho uz ho Davno vymenili za SATANA. A sluzia mu oddane.

Comments are closed.